#Inspiracje: Surowe wnętrze

Przeglądasz nowojorskie oraz londyńskie lofty i marzy Ci się taki sam? Ale jak to? Mieszkać w takim surowym wnętrzu? Da się zrobić. Co więcej, jest to teraz wiodący trend w wyborze swoich „czterech kątów”. Tylko jak je urządzić?

 

Duże okna, widoczne instalacje i ceglane ściany. Są to wiodące motywy loftu. Z pozoru surowe, przy odpowiedniej aranżacji mogą sprawić wrażenie przytulnego gniazdka. Amerykańskie kino sprawiło, że loft stał się marzeniem wielu Polaków. Ich zadaniem, jest nawiązanie do starej architektury przemysłowej. Najczęściej znajdują się w budynkach pofabrycznych, browarach oraz hutach.

 

Lofty wzbudzają ogromne zainteresowanie. Są oryginalne i mają wiele możliwości aranżacyjnych. Jest to idealne rozwiązanie dla miłośników industrialnych klimatów. Ich atutem jest ogromna przestrzeń. Obecnie częściej można spotkać tzw. soft lofty, ponieważ niewiele pozostało opuszczonych fabryk. Są to mieszkania, które powstają w nowym budownictwie, ale stylem nawiązują do industrialu. Bez względu na to, jaki loft posiadamy, warto zainspirować się już istniejącymi pomysłami.

 

stairs home loft lifestyle

 

Najczęściej spotykanym atrybutem loftów są kable oraz rury. Ważne, żeby była widoczna instalacja elektryczna oraz hydrauliczna. Warto też odsłonić elementy konstrukcyjne , jak stalowe belki czy żeliwne słupy. Są one jednym z podstawowych elementów, które będą niezawodne podczas aranżacji wnętrza. Powinniśmy mieć jak najwięcej metalowych sprzętów, sprawiających wrażenie „po przejściach”. Mowa tu na przykład o meblach oraz oświetleniu. Najlepiej, żeby metalowa zabudowa kuchenna czy szafki, były z odzysku. Pozorny vintage idealnie sprawdzi się w tak nowoczesnym pomieszczeniu. Niedoskonałości nadają mu klasy oraz są bardzo oryginalne. Lampy w stylu przemysłowym, można znaleźć praktycznie w każdej ofercie firmy oświetleniowej. Te lekko pordzewiałe i z drobnymi zniszczeniami, kupimy na każdym targu staroci. Fantastycznym pomysłem będzie również użycie drewna. Sprawdzi się zarówno surowa jak i wygładzona deska. Duży stół z drewnianym blatem okaże się strzałem w dziesiątkę.

 

Fotolia 94059185 XS

 

Lofty mimowolnie nie dają wielkiego, kolorystycznego, pola do popisu. W końcu nie wszystko będzie pasowało do ceglanej ściany. Na dużych płaszczyznach sprawdzą się szarości, biele, czerń oraz granat. Rzadko kiedy industrial przyjmie pastele. Przy ceglanej ścianie będzie to, w drodze wyjątku, kolor bananowy lub mięta. Dla odważnych, na jednej ze ścian można wyhodować bluszcz. Jednak wtedy trzeba pokombinować w odpowiednim nawodnieniem. A jeśli prawdziwa roślinność to problem, warto zdecydować się na fototapetę 3D, która będzie go doskonale imitować.

 

5571575572 88abdf822e o

 

Miłośnicy surowego stylu będą zachwyceni możliwością mieszkania w lofcie. Daje to mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Dodatkowo na pewno zachwycimy naszych bliskich. Loft mimo, że tak obecnie pożądany, nadal jest rzadko spotykanym rozwiązaniem. Dzięki temu sprawia wrażenie luksusu oraz wyjątkowości. 

Zaloguj się, by skomentować