poniedziałek, 11 styczeń 2016 10:12

Jak urządzić przedpokój w bloku?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Aranżacja mieszkania w bloku, bywa wyzwaniem Jak urządzić go tak, aby był oryginalny a zarazem nie przytłaczał? Zwłaszcza, jeśli w planach masz remont przedpokoju.

 

Przedpokój w bloku najczęściej jest mały i ciemny. Zwykle zapominamy o nim podczas remontów i aranżacji całego wnętrza. Przedpokój, który zachwyca już od progu, jest nie lada wyzwaniem. Najważniejsze są materiały, którymi go wykończymy, oraz meble. Obecnie bardzo modny jest minimalizm w przedpokoju. Ważne, żeby nie zagracać tak małej przestrzeni. Pamiętaj, że przedpokój jest pierwszym miejscem, które widzą Twoi goście po przestąpieniu progu. W bloku ta przestrzeń nie posiada okien. Ściany warto pomalować białą farbą lub okleić białą tapetą. Dzięki temu, wnętrze optycznie się rozświetli i wyda się większe. Planujesz na podłodze dywan? Jeśli zdecydujesz się na poziome pasy, Twój przedpokój sprawi wrażenie szerszego i bardziej przestronnego. Możesz wybrać ten w kolorowe pasy. Mogą być one dominującym akcentem w pomieszczeniu.

 

holiday 951773 1280

 

 

Aranżacja przedpokoju będzie świetną zabawą dla każdego, kto lubi pogłowić się nad prawidłowymi rozwiązaniami. W urządzaniu tego pomieszczenia, niezbędny jest spryt i pomysłowość. Ustawiając ławeczkę, na której można usiąść podczas zakładania butów, możesz zrobić z niej również schowek na obuwie, które najczęściej nosisz. Wystarczy zamontować w niej niewielkie półki oraz drzwiczki. Obok niej możesz postawić koszyczki, do których zapakujesz czapki, szaliki czy rękawiczki. Białe koszyczki, zleją z biała ścianą. Dzięki temu nie będą rzucały się w oczy i sprawiały wrażenia, że są zbędne. Dadzą również wrażenie ładu i porządku, tak przydatnego w przedpokoju. Bardzo ważne są również wieszaki, na których wieszasz swoje kurtki i płaszcze. Najczęściej wybierane są te stojące, które zabierają dużo miejsca. Może tym razem zdecydujesz się na wiszące wieszaki? Możesz powiesić go na ścianie, na przykład nad ławeczką. Pozwoli to na posiadanie wszystkich ważnych rzeczy, w jednym miejscu. Jeśli jednak wybierasz stojący, zdecyduj się na taki z tacką. Możesz na niej położyć zabłocone kalosze, nie brudząc przy tym podłogi.

 

lustro 

 

Zdecyduj się na lustro, wybierz to, które może służyć jednocześnie jako drzwi od szafy lub łazienki. Optycznie powiększy przedpokój i nada mu głębi. To kwestia przestrzeni, która odbija się od tafli lustra. Spełnia również walory praktyczne. Przecież każdy przed wyjściem z domu lubi sprawdzić czy dobrze się prezentuje. 

Czytany 42854 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 styczeń 2016 11:06
Zaloguj się, by skomentować