Wnętrze w stylu Shabby Chic

Marzy Ci się wnętrze inne od wszystkich? Posiadasz pełno pamiątek po babci i nie wiesz co z nimi zrobić? W takim razie shabby chic jest dla Ciebie.

 

Jest to idealne rozwiązanie dla miłośników nastrojowych wnętrz, niczym wiejski domek. Przewodni styl francuskich oraz angielskich wsi, szturmem podbija polskie serca. Urzeka swoim ciepłem oraz powrotem do ręcznie dzierganych koronek, które robiła Twoja babcia. Warto też pamiętać o porcelanowej zastawie, o której marzyłaś jako dziecko.

 

sc1

 

Shabby chic to połączenie stylów retro oraz wiejskiego. Na podłodze, pięknie będą się prezentowały ciemne, proste deski. Na ścianach zdecyduj się na bielone drewno. W połączeniu z kunsztownymi dekoracjami wokół okien i drzwi, uzyskasz magiczny efekt z innej epoki. Zachowaj również otwartą przestrzeń w pomieszczeniu. Wyda się gościnne i ciepłe. Idealnym dopełnieniem będą retro dodatki, takie jak koronkowe firanki, serweta czy interesujący portret. Nie musisz przejmować się rysami na swoich meblach czy dodatkach. Ich uroda polega na starzeniu się. Rysy nadają meblu duszy. Są one atutem wnętrza shabby chic. Jego cechą charakterystyczną jest widok upływających lat oraz tradycja.

 

sc2

 

 

Ważne, żeby każdy element dekoracji był, lub sprawiał wrażenie, że jest naznaczony upływającym czasem. Niezależnie, jakie dany przedmiot ma zastosowanie i skąd pochodzi. Warto jednak, żeby chociaż część z nich spełniała swoje funkcje. W końcu jest to dom, w którym przede wszystkim masz mieszkać. Pamiętaj, żeby zachować klimat domowego ogniska, który ma być przytulny i niezmienny. Bardzo ważny będzie wielki drewniany stół, z wiszącą nad nim lampą. Pięknie będą się również prezentowały mosiężne i żelazne elementy. Pojawić się mogą, na przykład, w lampie naftowej czy świecznikach. Niezastąpione będą emaliowane naczynia, takie jak dzbanki czy garnuszki. W sypialni warto zdecydować się na żelazne i dekoracyjne łóżko. Wiodącym elementem powinna być niezliczona ilość poduch i poduszek. Pamiętaj jednak, aby było schludnie oraz czysto.

 

 

W małych domkach, sprawdzi się podręczna pracownia. Tutaj możesz naprawić nadszarpniętą firankę lub wyhaftować kolejny obrus. Pamiętaj również o przeszklonej werandzie, która w lecie będzie służyć do popołudniowej drzemki czy porannej kawy z książką. W tym przypadku, przyda się miękka sofa z dekoracyjnymi poduszkami oraz stolik na domowej roboty szarlotkę. 

Zaloguj się, by skomentować