Zima we wnętrzu

Lubisz zmieniać wnętrze zgodnie z porami roku? Zima pozwala na wyjątkową zabawę dodatkami. Co zrobić, żeby w Twoich „czterech kątach” powiało „arktycznym mrozem”?

 

Nie da się ukryć, że zima w tym roku nie dopisuje. Za oknem szaro i ponuro, a o widoku zasypanych chodników już od dawna nie pamiętasz. Jeśli tęsknisz za widokiem śnieżnego puchu i bijącej blaskiem bieli, pozostaje Ci tylko jedno. Przyozdobić swoje wnętrze zgodnie z zimowymi trendami. Dzięki nim, zimne wieczory staną się znacznie przyjemniejsze.

 

s1

 

Zimą najczęściej wybierane jest drewno w ciepłych barwach, skandynawskie meble czy ciepłe tkaniny. Jeśli umiesz robić na drutach, z włóczki możesz wyczarować piękne obrusy, osłonki na wazony lub abażur. To wszystko przyda się w salonie, w którym najczęściej przyjmujesz gości. Ręcznie robione dodatki będą się pięknie prezentowały, zwłaszcza w ducie z zapachowymi świecami oraz gorącą herbatą z cytryną. Obecnie bardzo modne są nawiązania do tradycji oraz dawnego rękodzieła. Tym bardziej warto zabrać się za robótki ręczne i stworzyć oryginalny dodatek do Twojego wnętrza. Najczęściej wybierane są grube sploty oraz akcesoria z filcu. Jeśli znudził się Ci się ogólny wystrój pomieszczenia, pojedyncze dodatki pozwolą nadać mu odrobinę charakteru i odmiany. Zamiast zwykłych poduszek, możesz wybrać te z grubego włosia. To samo dotyczy dywanu, który na czas zimy może przybrać postać grubego niedźwiedzia. Na kanapach wystarczy położyć grube koce, pod którymi możesz się schować lub się nimi owinąć. Pamiętaj, że każdy dodatek powinien pasować do całości pomieszczenia.

 

s233

 

Kuchnia jest wnętrzem, w którym należy uzyskać największą czystość. W końcu to w niej spożywasz codzienne śniadania i gotujesz obiad dla bliskich. Tutaj również sprawdzą się sploty oraz rękodzieło. Możesz zdecydować się na dziergane ubranko na wazon lub „czapeczkę” na czajnik. Dzięki temu, Twoja herbata nie będzie tak szybko stygnąć. Sweterkowe dodatki możesz wykorzystać wszędzie. Wszystko zależy od Twojej pomysłowości i odwagi.

 

Świetnie sprawdzą się również włochate lub bawełniane pokrowce na krzesła. Od razu zrobi się cieplej. Jeśli nie masz pokrowców, ubierz je w prawdziwe swetry. Z pewnością zaskoczysz swoich gości. Dzianina jest symbolem ciepła i bliskości, a ta jest niezbędna podczas zimowych dni. 

Zaloguj się, by skomentować