Wiosna przez cały rok - motywy florystyczne we wnętrzach

Motywy florystyczne dodają wnętrzom odrobiny wdzięku. Spotykane w romantycznych aranżacjach, w stylu glamour lub retro. Nie musisz czekać aż przyjdzie wiosna, możesz stworzyć ją w swoich wnętrzach i gościć przez cały rok.

 

Tkaniny

Kolorowe kwiaty i efektowne sploty ulistnionych gałązek często pojawiają się na materiałach, którymi zdobimy pomieszczenia. Pokrowce, koce oraz narzuty czarują florystycznymi motywami w różnych konwencjach. Zwolennicy tradycji wybierają ornamenty w angielskim stylu, optymistyczni eksperymentatorzy sięgają po wyraziste kwiaty, jak gdyby malowane ręką dziecka. Aranżacyjnym minimalistom zapewne spodobają się skromne gałązki, nieznacznie tylko zdobione delikatnymi pąkami. Sporo propozycji adresowanych jest do wielbicieli stylu folk, aktualnie bardzo modnego. Kwiaty jak z ludowego haftu doskonale wyglądają na niedużych poduszkach zdobiących fotele lub kanapę. Dobrze, gdy obicie mebla ma jednolity, głęboki, kolor. Barwne elementy prezentują się wtedy wyjątkowo uroczo.

 

pillows 697631 1280

 

Kwiaty na ścianach

Wolisz jednobarwne zasłony i chcesz, aby to Twoje ściany rozkwitły? Nic prostszego! Wybierz tapetę lub fototapetę z motywem florystycznym. Dekoracje najlepiej jest umieścić na jednej ścianie, kolejne pokrywając dopasowanymi tapetami lub, w przypadku fototapety, pomalować farbą. Taką ścianę należy maksymalnie odsłonić, aby dekoracyjne motywy były jak najlepiej widoczne. Dobrze, gdy wzory pasują do pozostałego wyposażenia wnętrza.

 

zdj2

 

Co za dużo, to niezdrowo

Efektowne motywy florystyczne należy stosować z umiarem. Łatwo tu o przesadę. Barwna pstrokacizna nie będzie prezentowała się dobrze, stworzy wrażenie chaosu i szybko zacznie męczyć wzrok. Jak tego uniknąć? Wystarczy tylko przestrzegać kilku uniwersalnych zasad. Do niewielkich wnętrz lepiej pasują drobne wzory, duże mogą okazać się przytłaczające. Ponadto, jeśli zależy nam na ozdobieniu motywami florystycznymi kilku różnych elementów aranżacji, warto zadbać, by ornamenty były spójne. Najlepiej dobrać identyczny wzór, który pojawi się, na przykład, na zasłonach i na fotelach.

 

salt 791353 1280

 

 

 

Jeżeli nasze wnętrza pełne są kolorów i zdobień, a dodatkowo metraż nie należy do największych postawmy na dodatki z motywami roślinnymi, rezygnując z kwiecistych ścian lub zasłon. Ozdobne podstawki, zdobione kwiatuszkami ramki lub nieduża naklejka optycznie ocieplą pomieszczenie i dodadzą mu przytulności.

Zaloguj się, by skomentować