Jak połączyć stare z nowym?

Już od dłuższego czasu eklektyzm w domach budzi podziw i pożądanie. W końcu nic tak nie działa na wyobraźnię, jak połączenie przeszłości z elegancką teraźniejszością.

 

Często w domach znaleźć można stare meble. Nie wiadomo jak je wykorzystać zwłaszcza, jeśli mieszkanie jest po generalnym remoncie i utrzymane jest w nowoczesnym stylu. Wydaje się, że bujany fotel po babci nie będzie pasował do całości wnętrza, a bogate zdobione ramy tylko zabałaganią przestrzeń. A co, jeśli to właśnie dzięki tym reliktom przeszłości, Twoje „cztery kąty” nabiorą klasy i elegancji? Wydaje Ci się to niemożliwe? Przy pomocy paru trików, możesz uzyskać wnętrze, niczym z katalogów. Wystarczy pomysł i odrobina odwagi, na tak interesujące i spektakularne połączenie.

 

Wntrze w stylu retro ozdobione tapet All in One 2015   Rasch

 

Nie znajdziesz gotowego przepisu, jak powinien wyglądać styl eklektyczny we wnętrzu. Z pewnością wymaga kreatywności, bo nie trudno w nim o przesyt, a sama aranżacja również nie należy do najprostszych rozwiązań. Jednak wszystko rekompensuje efekt końcowy. Ilość materiałów, wzorów oraz faktur, pomimo swojej różnorodności, powinna stanowić spójną całość.

 

Nie wiesz, czy Twoje wnętrze powinno pójść w stronę klasyki czy tradycjonalizmu? Zastanów się, czego w swoim otoczeniu masz najwięcej i co Cię najbardziej pasjonuje. Jeśli jesteś wielbicielem sztuki ludowej, z pewnością lepiej poczujesz się we wnętrzu, które jest utrzymane w naturalnych barwach i starodawnym klimacie. Jeśli jednak uwielbiasz współczesny design, dopasuj do niego folkowe elementy. Zwłaszcza, jeśli pochodzisz z tej części kraju, która może poszczycić się własnymi wyrobami i sztuką. Łącząc stare z nowym, masz szansę na unikatowy miks. Jednak, zamiast przesady, postaw na minimalizm. Wystrój wnętrza warto dopasować do okolicy, w której znajduje się budynek. Chyba, że masz ochotę zaskoczyć swoich gości. Fantastycznym podkładem, do bogatych dodatków, będzie połączenie podłogi w jodełkę z białymi ścianami, które staną się płótnem dla malowideł, które zechcesz powiesić. Może połączysz starą komodę i greckie rzeźby, z nowoczesnym dywanem i żyrandolem?

 

Tapeta Meistervlies Pro Protect   AS Creation

 

Posiadasz stare meble i nie wiesz co z nimi zrobić? Przede wszystkim ich nie wyrzucaj. Nigdy nie wiesz czy nagle nie staną się potrzebne, a może Twojej przyjaciółce marzy się taka stara toaletka, jaką Ty posiadasz? Będzie to dla niej fantastyczny prezent. Jeśli jednak planujesz zachować meble dla siebie, lekko je odśwież i postaw w ulubionym pomieszczeniu. Wiele takich „perełek” możesz spotkać na targach staroci. Z pewnością zaskoczy Cię ilość skarbów, jakie możesz tam spotkać. Nowoczesne wnętrze, utrzymane w jasnych barwach, będzie idealnym tłem dla dodatków z duszą. Zostanie podkreślona ich historia oraz wyblakłe kolory, które mogą okazać się ogromnie urzekające. 

Zaloguj się, by skomentować