Sposoby na wymagające wnętrza

Wąskie, ciemne lub nieustawne pomieszczenia mogą stanowić wyzwanie – nieumiejętne rozmieszczenie lub nieprzemyślany wybór mebli tworzy wrażenie chaosu i niefunkcojnalności. Na szczęście można temu zaradzić, wcielając w życie kilka interesujących patentów aranżacyjnych.

 

Pomysły na przestronną kuchnię

ZwróĆ uwagę na wymiary mebli. Jeśli są one zbyt masywne, sięgające od podłogi aż do sufitu, wnętrze będzie sprawiało wrażenie ciasnego i niewygodnego - aby tego uniknąć, należy umeblować kuchnię niskimi szafkami, najlepiej przeszklonymi. Przestronności sprzyja ponadto jasna kolorystyka, odcienie bieli, beżu, półprzezroczyste, rozmyte, barwy. Większe, ale bardzo efektowne metamorfozy to zamontowanie drzwi przesuwnych albo „otwarcie” kuchni na salon.

prze

 

Długi i wąski przedpokój

W takiej przestrzeni doskonale sprawdzi się szafa wykonana na wymiar. Zwykle umieszczamy ją wzdłuż ściany, jeśli jednak hall posiada wnękę, warto usytuować tam szafę. Nie należy przesadzić z ilością dekoracji, a jeśli wybieramy tapety, sięgnijmy po gładkie lub zdobione delikatnymi wzorami produkty. Tu również sprawdzą się drzwi przesuwne, które pozwolą na swobodne dozowanie światła wpadającego do wnętrza. Doskonały pomysł to poprzeczne podzielenie długiej przestrzeni na przykład przez położenia dywanika albo pasa płytek w innym kolorze niż reszta podłogi.

 

bathtub 1078865 1280

 

Kłopotliwa łazienka

Łazienki, zwłaszcza w małych mieszkaniach, bywają dosyć nieustawne. Żeby odpowiednio je zaaranżować, potrzeba nieco sprytu. Grunt to dobre rozplanowanie, wszystkie nieodzowne sprzęty dobrze jest usytuować na jednej ścianie, na przeciwległej umieszczając te, które zawieszamy na ścianach, na przykład lustro lub płaski grzejnik. Doskonały pomysł to wybór podwieszanych szafek i ceramiki sanitarnej , która pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca.

p2

Więcej światła w salonie

Wielu z nas boryka się z problemem za małej ilości światła w pomieszczeniach. Jak sprawić, żeby pomieszczenia były jaśniejsze i nie kojarzyły się depresyjnie? Warto urządzić je w stylistyce skandynawskiej, czyli wybrać lekkie meble, jasne kolory i przewiewne tkaniny. Należy ponadto zadbać o porządek, a nawet spróbować rozstać się z nadmiarem sprzętów – to najlepsza optyczna sztuczka, która sprzyja efektownemu i skutecznemu rozjaśnieniu aranżacji.

Zaloguj się, by skomentować