Garderoba po ręką - sprytny pomysł na przechowywanie

Teoretycznie garderoba może stanąć w dowolnym miejscu. Należy jednak pamiętać o jej funkcjonalności. Z pewnością nie chcesz biegać po całym domu w poszukiwaniu ulubionych spodni. Zwłaszcza, gdy jest to dom piętrowy. W takim razie, gdzie wybudować wymarzoną garderobę?

         Osobna garderoba to marzenie większości. Poukładane spodnie, koszule, a może sukienki i płaszcze? Przydaje się zwłaszcza, gdy planujesz dzielić ją z partnerem. Oddzielenie strefy męskiej od damskiej jest bardzo istotne i ułatwia wspólne funkcjonowanie. Bardzo istotnym elementem garderoby jest prawidłowa wentylacja, która uniemożliwi niszczenie się ubrań oraz ich gnicie. To samo dotyczy garderoby, która będzie posiadać także pralnię. Jednak z popularniejszych rozwiązań jest garderoba, która mieści się przy w pobliżu drzwi wejściowych. Nie tylko masz ją pod ręką, ale także może łączyć się z pokojami, które z nią się łączą.

dressing room 1137941 1280

         Umieszczenie garderoby zaraz przy drzwiach wejściowych jest z pewnością bardzo użyteczne i pozwala na schowanie odzieży wierzchniej oraz często używanego obuwia. Możesz schować do niej także dodatki, które najczęściej na siebie zakładasz, a nie chce Ci się za każdym razem chować ich po szafkach. Z pewnością usprawni to odwieczną pogoń na pędzącym czasem, zwłaszcza podczas wyjścia do pracy lub na uczelnię. W takiej garderobie najważniejsza jest wentylacja i drążki na płaszcze. Będzie idealny, jeśli jego długość nie przekroczy 100 cm, ponieważ im dłuższy drążek, tym bardziej może się on wyginać pod ciężarem płaszczy i kurtek. Przydadzą się także półki i szuflady, w których przechowasz takie akcesoria jak szaliki, rękawiczki oraz czapki. Dzięki temu już niczego nie zgubisz. Sprawdzą się także półki z perforowanej stali, na których pochowasz najczęściej używane buty. Ich dodatkowym atutem jest bardzo łatwe zachowanie czystości.

wardrobe 1141511 1280

         Gdzie w takim razie sprawdzi się garderoba? Możesz ją umieścić w przejściu pomiędzy garażem a wiatrołapem. Będzie miała dostęp do powietrza, a ubrania nie stęchną od nadmiaru ciepła i wilgoci. Dla Ciebie to również ułatwienie, ponieważ do garderoby masz dostęp niezależnie od tego, czy wchodzisz do domu przez garaż czy drzwi wejściowe. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w pobliżu toalety. Pewnie przypominasz sobie sytuacje, ile razy biegałeś po domu ze szczoteczką w zębach i koszulą zawiniętą wokół łokci, nie mogąc znaleźć reszty swoich ubrań. Garderoba obok łazienki pozwoli zaoszczędzić czas, bez zbędnego biegania po domu. Zyskujesz również dodatkowe minuty na wypicie porannej kawy.

Zaloguj się, by skomentować