Meble - z połyskiem czy bez?

Mieszkanie gotowe do zamieszkania. Pozostało wybrać meble, które na co dzień będę nie tylko piękne, ale także użyteczne. Zastanawiasz się jednak, czy lepsze będą te z połyskiem czy bez? Podpowiemy Ci, które rozwiązanie sprawdzi się Twoim wnętrzu najlepiej.

 

Podczas wybierania mebli ważny jest nie tylko ich rodzaj, faktura oraz surowiec, z którego zostały wykonane. Dylemat tkwi również w ich wyglądzie oraz użyteczności. Nie sztuką wybrać mebel, który kompletnie nie sprawdzi się podczas jego użytkowania. Gdy wybierasz szafki, bardzo ważny jest rodzaj frontów, jakie będą posiadać.

 

Jakie meble wybrać?

Najczęściej wybierane są produkty z litego drewna, które najpopularniejsze są w wersji matowej. Za pomocą specjalnych preparatów są one lakierowane. Dzięki temu mogą zachować swoją naturalność i jakoś

materiału, z którego zostały wykonane. Lakierobejca, którą cechuje mat pozwoli na możliwość obcowania z żywym drewnem oraz sprawi wrażenie głębi, która dodatkowo uszlachetnia materiał i jego wykończenie. Jeśli planujesz zakup mebli bez połysku możesz się także zdecydować na meble fornirowe oraz pokryte laminatem. Płyta MDF to najczęściej stosowany materiał, który możesz dostać zarówno w wersji matowej jak i lakierowanej. Jakie są największe zalety matowych mebli? Zdecydowanie znacznie łatwiej zachować ich czystość, co wyjątkowo się sprawdzi np. w kuchni czy łazience.

 

Minimalistycznie urzadzony gabinet

 

Nie straszne Ci odciski palców Twoich lub dziecka, zwłaszcza jeśli wybierzesz szafki o niejednolitej barwie, która dodatkowo optycznie zakryje niedociągnięcia. Należy jednak uważać na nierówności na powierzchni mebla lub rodzaj budowy, ponieważ na drzwiczkach od szafek bez trudu osiądzie tłuszcz lub zabrudzenia kuchenne. Matowe meble to również większe prawdopodobieństwo na powstanie przebarwień. Usunąć może je jedynie szlifowanie. Posiadasz bardzo nowoczesne, wręcz industrialne wnętrze? Meble matowe pochłoną światło, jakie będzie na nie padać, zwłaszcza jeśli będą w ciemnych kolorach. Bardzo popularne stały się fronty z mlecznego szkła, betonu lub stali nierdzewnej – zwłaszcza szczotkowanej. Jeśli zależy Ci na wrażeniu czystości i neutralności, postaw na meble lakierowane i jednocześnie o neutralnych barwach.

 

Tapeta My home by Raffi AS Creation

 

Meble z połyskiem

To obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań, zwłaszcza w kuchni. Boisz się, że nie doczyścisz swoich mebli? Nic bardziej mylnego! W sklepach znajdziesz szeroki asortyment produktów pielęgnacyjnych, które pomogą Ci zachować ład i porządek. Czasem wręcz się okazuje, że gładkie powierzchnie są dużo prostsze do czyszczenia niż te o szorstkiej fakturze. Lakierowane drewno, stal czy szkło – na każdym materiale największym problemem są ślady rąk. To się nie zdarzy, jeśli zdecydujesz się na uchwyty, które pomogą Ci korzystać z szafek. Jednak jak każdy mebel nawet ten lakierowany wymaga regularnego czyszczenia. Jednak przy pomocy ściereczki i płynu nie będzie to trudniejsze niż zwykle. Aby mebel znacznie dłużej utrzymał swoją wysoką jakość postaw na taki, którego fronty zakończone są błyszczącą folią lub lakierem. Pamiętaj jednak, że nawet świetny preparat może zniszczyć powierzchnię, jeśli zostanie źle dobrany. O pomoc zapytaj producenta lub sprzedawcę. Meble z połyskiem to również patent na optyczne powiększenie wnętrza, zwłaszcza jeśli znajdują się w pobliżu okna. Odbiją światło co spowoduje, że pomieszczenie wyda się bardziej przestronne. 

Zaloguj się, by skomentować