wtorek, 23 sierpień 2016 11:23

Jak zaaranżować kuchnię bez górnych szafek?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nie da się ukryć, że rzadko można spotkać kuchnię bez rzędu gónych szafek. Jednak obecnie ten trend święci triumfy nie tylko w polskich domach. Zastanawiasz się, jakim cudem kuchnia bez górnych szafek spełnia swoje funkcje? Podpowiemy Ci, jak zaaranżować stylową kuchnię. 

 

Obecnie kuchnia bez górnych szafek to jeden z najmocniejszych trendów, mimo że nadal dość rzadko spotykany. Projektanci wnętrz coraz częściej stosują takie rozwiązanie w minimalistycznych, ale też nowoczesnych kuchniach. Jest to wbrew pozorom bardzo funkcjonalne rozwiązanie, jednak oprócz zalet ma również wady. Warto wziąć je pod uwagę zanim przystąpisz do aranżacji wnętrza, bez tak popularnego rozwiązania, jakim są górne szafki.
Kuchnie bez gónych szafek są bardzo często wybierane do kuchni, które są otwarte na resztę pomieszczeń, zwłaszcza na salon. Brak szafek okazuje się idealnym rozwiązaniem, ponieważ kuchnia ma szansę wtopić się w tło pozostałych wnętrz nie zwracając na siebie uwagi. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, zarazem także nie przytłacza pomieszczenia i sprawia wrażenie, że jest jeszcze większe niż w rzeczywistości. Taka kuchnia bez gónych szafek to również idealne możliwości aranżacyjne. Brak szafek powoduje, że możesz pobawić się przestrzenią i dodatkami, które w niej umieścisz. Doskonale sprawdzą się fototapety lub sentencje, które podkreślą charakter kuchni oraz wywołają uśmiech na twarzy Twoich bliskich, których zaprosisz na niedzielny obiad.

 

bk1

 


Kuchnia bez górnych szafek to również szansa na dobrze oświetloną kuchnię. Brak szafek powoduje, że Twój blat będzie znacznie lepiej doświetlony, co pozwoli na nie męczenie się oczu podczas kuchennych rewolucji. Z pewnoścą ucieszy się z tego każdy, kto uwielbia spędzać czas w kuchni. Pewni już zauważyłaś, że górne szafki zabierają dużo światła oraz ograniczają możliwości ruchu podczas pracy przy blacie.

Tapeta Aqua Deco 2015 Rasch

 


W swojej kuchi posiadasz wyspę? To idealne rozwiązanie, zwłaszcza w kuchni bez górnych szafek. Nie tylko pomieszczenie wyda się większe, ale także wyspa ma szansę stać się centrum wnętrza, przy którym będzie się toczyć życie towarzyskie. W takiej kuchni wystarczające okażą się półki przypodłogowe, w których pochowasz większość swoich akcesoriów kuchennych. Jeśli jednak brakuje Ci górnych półek, zamiast szafek zdecyduj się na osobne półeczki, na któych postawisz dekoracje.

Czytany 30237 razy Ostatnio zmieniany środa, 24 sierpień 2016 07:08
Zaloguj się, by skomentować