Kolorowe tekstylia w sypialni

 

Sypialnia to nie tylko wygodne łóżko, szafki nocne i piękne tapety na ścianach. Bardzo ważną rolę w wystroju tego wnętrza pełnią także tekstylia. Kiedyś obowiązkowe białe, obecnie coraz częściej wielobarwne. Upiększają pomieszczenie, indywidualizują je, sprzyjają efektywnemu wypoczynkowi. Poznaj najlepsze inspiracje, którymi warto kierować się wybierając tekstylia do

sypialni.

 

artykul 3 SYPIALNIA zdjcie nr 3

 

Gustowna narzuta

Rzuca się w oczy od razu, gdy przekroczymy próg sypialni. Wraz z zasłonami i tapetami nadaje charakter aranżacji, stąd powinna tworzyć z nimi spójną całość. Zanim ją kupisz, dobrze sprawdź wymiary łóżka. Narzuta nie może być za mała lub za krótka, najlepiej, gdy zwisa przynajmniej 40 cm z każdej strony mebla. Aby idealnie dobrać jej rozmiar, sprawdź długość oraz szerokość łóżka i wysokość od podłogi do górnej krawędzi materaca.

 

artykul1 zdjecie nr 1

 

Tkanina powinna być łatwa i praktyczna w praniu, co jest ważne zwłaszcza dla alergików. Najlepszy wybór to bawełna, choć można zdecydować się także na poliester. Wyraziste kolory są dopuszczalne, ważne jednak, żeby nie drażniły. Pamiętajmy, że sypialnia to miejsce, w którym mamy przede wszystkim odpocząć.

 

artykul 2 SYPIALNIA zdjcie nr 2

 

Więcej światła

Dużą popularnością cieszą się obecnie zasłony w jasnych barwach. Taki wybór to nie tylko kwestia mody. Pastele sprzyjają odpowiedniemu przepływowi światła w sypialni, dodają jej wdzięku i świeżości.

Wybierając zasłony lub firanki zwróć uwagę na barwy i ewentualne zdobienia ścian. Dwa jaskrawe kolory w bliskim sąsiedztwie lub nagłe połączenie pasów z kółeczkami to raczej pomysł na awangardowy salon niż przytulną sypialnię. Warto natomiast bawić się odcieniami. Do jasnozielonej ściany można dobrać o ton ciemniejszą narzutę lub zasłony albo urządzić sypialnię w stylu marynistycznym, w bieli i w kilku odcieniach niebieskiego.

 

sample room 874387 1280

 

Dekoracyjne poduszki

Poduszki to niesłychanie wdzięczny element dekoracyjny. Zwykle nie kosztują dużo, co umożliwiają tworzenie różnorodnych układów barwnych na łóżku lub – w przypadku większych sypialni – także na sąsiadujących z nim fotelach. Jeśli są niewielkie, a aranżacja utrzymana jest w jednolitych barwach, możemy zdecydować się na efektowny mix kolorów. Gdyby okazało się, że efekt jest za mocny, po prostu zamieniamy powłoczki na stonowane i „przebieramy” poduszki. Zdjęte komplety warto przechowywać w jednym miejscu. Gdy zdecydujemy się na modyfikację aranżacji, niedopasowane wcześniej poszewki mogą okazać się w „nowym” wnętrzu jak znalazł.

bed 881120 1280

Zaloguj się, by skomentować