Jak ukryć brzydkie elementy we wnętrzu?

Od dawna denerwuje Cię wystający kabel? A może nie możesz już patrzeć na opakowania po środkach higieny? Podpowiemy Ci, jakie rozwiązania wybrać, aby sprytnie schować wszystkie elementy, które na co dzień spędzają Ci sen z powiek.

 

Ciągle o coś się potykasz, a nieestetyczne elementy zaburzają ład i porządek całego wnętrza. Nie wiesz co z nimi zrobić, bo w końcu telewizor musi być podłączony, a niektóre przedmioty są użyteczne, ale jednak… brzydkie z natury. Nie musisz decydować się na remont, aby Twoje wnętrze w końcu zaczęło przypominać eleganckie, nowoczesne pomieszczenie. Na szczęście istnieje mnóstwo sposobów, które pozwolą Ci się uporać z tym natarczywym problemem. Zastanawiasz się, jakie?

 

macbook 690276 1280

 

Jednym z elementów, który musi stać na swoim miejscu, jest kuweta. W końcu Twój zwierzak potrzebuje mieć swoje miejsce, tylko dlaczego ono musi psuć cały, tak piękny zaaranżowany przedpokój? Ciekawym rozwiązaniem może być schowanie kuwety do szafki. Wystarczy, że wywiercisz w niej dziurę dla swojego zwierzaka, który bez problemu będzie mógł załatwić swoje potrzeby. Warto również wywiercić niewielkie otwory, które pozwolą na dostawanie się powietrza do szafki. Podobna sytuacja wygląda z zaaranżowaniem miejsca dla miski Twojego pupila. Doskonale się sprawdzi miejsce w dolnej szufladzie komody. Wystarczy rozsunąć szufladę, a pieszczoch od razu zostanie nakarmiony.

 

prze1

 

Kolejnym problemem są wiecznie poplątane kable, z którymi nie ma co robić. Najczęściej w jednym miejscu podłączony jest komputer, telewizor, xbox, czasem suszarka czy ładowarka do telefonu. Wszystkie się plączą i nigdy nie wiesz, za który powinieneś pociągnąć. Idealnym zastosowaniem może być wykorzystanie zasłonki, która sprytnie ukryje niepotrzebne elementy, a Ty w końcu będziesz mógł spać spokojnie. Jeśli wszystkie kable umieszczone są wzdłuż ściany, wystarczy, jeśli zasłonisz je niewielkim płotkiem. Możesz go wykonać sam lub kupić odpowiedni model w sklepie.

 

Fotolia 103468327 S

 

Często irytującym elementem są również miejsca wokół gniazdek i włączników światła. Ciężko usunąć zabrudzenia, które się przy nich gromadzą . W takim przypadku wystarczy postawić na oryginalne naklejki, które zakryją niedociągnięcia. Przy okazji mogą przestrzec przed niebezpieczeństwami, które stoją za niewłaściwym użytkowaniem gniazdek i włączników.

Zaloguj się, by skomentować