Zaaranżuj schowek w miejscu na podest

W Twoim domu zaczyna brakować miejsca, a Ty nie masz gdzie upchać najpotrzebniejszych przedmiotów? Z pomocą przychodzi Ci podest, który może stać się idealnym miejscem na Twoje przedmioty. Jak to możliwe?

 

5493878407 84a7e406ff o

 

Niezależnie od tego, jakie mieszkanie posiadasz, może być ono zarówno funkcjonalne, wygodne, ale także eleganckie. Nawet, jeśli posiadasz mały metraż. Nie bój się o zakup nart czy deski snowboardowej. Zastanawiasz się jednak, jak wygospodarować miejsce na najważniejsze przedmioty? Podest może stać się miejscem, które doskonale je ukryje na czas, kiedy nie będą Ci potrzebne. Nie tylko jest efektownym rozwiązaniem, ale także doskonale podzieli przestrzeń w mieszkaniu. Podczas, gdy właściwie dobierzesz podest, może stać się on szafą lub nawet biblioteczką. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i wymagań. Doskonale zastąpi piwnicę, dlatego nie musisz się już denerwować jej brakiem.

 

7747647914 a89720809a

 

Jak zaprojektować podest?

Zanim to zrobisz, zastanów się, jakie walory ma spełniać i co planujesz w nim trzymać. Od tego m.in. zależy jego wielkość oraz głębokość, nie wspominając o jego umieszczeniu. Potrzebujesz czegoś pojemnego, czy może wystarczy Ci miejsce, do którego schowasz drobne rzeczy? Od wielkości schowka zależy również miejsce, w którym mieszkasz, ponieważ w bloku możesz pozwolić sobie na znacznie mniej, niż na przykład w starej kamienicy. Zaprojektowany podest nie musi posiadać wielkości zajmującej całe pomieszczenie. Wystarczy, że zagospodarujesz na niego miejsce na przykład w jadalni. Planujesz trzymać w nim dodatki, takie jak sztućce, naczynia lub ubrania? W takim przypadku sprawdzi się podest z wysuwanymi szufladami, ponieważ na co dzień okażą się znacznie bardziej praktyczne i proste w użytkowaniu. Wymagają one dodatkowych nakładów finansowych, jednak Twoi współlokatorzy docenią ich komfort. Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie klapy podestu po jego boku lub u góry, warto umieścić w nim takie przedmioty, jak rzadko wyciągane sanki lub sprzęt do łowienia ryb. Są to przedmioty, z których korzystasz okazjonalnie, zatem nie wymagają takiej łatwości w ich „odgrzebywaniu”.

 

14938365330 5dd452aeca o

 

Boczna klapa wydaje się znacznie tańszym rozwiązaniem niż szuflada, jednak mogą pojawić się problemy podczas wyciągania rzeczy. Klapa może zostać przyblokowana przez elementy, które znajdują się obok. W przypadku jadalni jest to szczególnie bezużyteczne rozwiązanie, ponieważ otwarcie klapy wymagałoby przesunięcia mebli.

Zaloguj się, by skomentować