Wygodna i przytulna sypialnia – 5 zasad

Zastanawiasz się, jak urządzić sypialnię? Podstawa to ukierunkowanie na cel, którym powinna być funkcjonalność i estetyka tego wnętrza. To właśnie tu kończymy pełen wrażeń dzień i przygotowujemy się do wyzwań, które przyniesie następny. Poznaj zasady, dzięki którym zaaranżujesz sypialnię wyjątkową, taką na dobrą noc i dobry dzień.

 

artykul 1 SYPIALNIA zdjecie nr 2

 

Zasada pierwsza – starannie przemyśl, jakie łóżko kupisz

To bez wątpienia najważniejszy element wystroju sypialni. Wygodne łóżko gwarantuje spokojny i komfortowy sen. Kupując mebel, zwróć uwagę nie tylko na jego wygląd, ale także na wymiar. Pojedyncze łóżko powinno mieć ok. 90 cm szerokości, podwójne natomiast ok. 140 cm, jednak najlepiej, by było trochę szersze. Pamiętaj ponadto o pozostawieniu przynajmniej 50 cm wolnej przestrzeni wokół łóżka – jeśli z niej zrezygnujemy, będzie nam po prostu ciasno.

 

bedroom 881123 1280

 

Zasada druga – wybierz meble wbudowane w ściany

Propozycja nie tylko dla posiadaczy niewielkich sypialni, którzy skrupulatnie zagospodarowują każdy fragment przestrzeni. Dzięki pojemnym szafom i szafkom pozbędziemy się wizualnego bałaganu, jaki tworzą, nawet porządnie poukładane, ubrania pozostające „na widoku”. Nowoczesne, funkcjonalne, szafy są zazwyczaj wyposażone w lustra. Znów zyskujemy podwójnie – możemy perfekcyjnie przygotować się do wyjścia, a tafle wizualnie powiększają wnętrze.

 

hotel room 1447201 1280

 

Zasada trzecia – zadbaj o stonowaną kolorystykę

Eksperymenty z ostrymi odcieniami lepiej zrealizować w salonie. Zbyt intensywna kolorystyka w sypialni może drażnić albo utrudniać sen. Obok ponadczasowej bieli warto wybierać pastele, które dodadzą wnętrzu romantyzmu. W takiej aranżacji pięknie wyglądają meble z jasnego drewna i naturalne tkaniny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ozdobić sypialnię roślinami doniczkowymi. Z całą pewnością będą one miały dobry wpływ na nasze samopoczucie.

 

sample room 874387 1280

 

Zasada czwarta – zindywidualizuj wnętrze

W aranżacji nie może zabraknąć elementów, które sprawiają, że po wejściu do swojej sypialni po prostu się uśmiechniesz. Lepiej nie przesadzać jednakże z ilością bibelotów – zajmują sporo miejsca i szybko zbierają kurz, co wymusza bardzo częste sprzątanie. Jeśli lubisz nowoczesne, przestronne, wnętrza, w których nie ma zbyt wielu przedmiotów, rozważ umieszczenie dekoracji na ścianach. Fototapeta, naklejki, obraz – wybierz, co tylko zechcesz.

 

artykul 2 SYPIALNIA zdjcie nr 2

 

Zasada piąta – dbaj o porządek

Banał? Być może. Niestety, często zapominamy, że ład w sypialni ma szczególne znaczenie. Brak kurzu i zawsze świeża pościel to gwarant nie tylko naszego komfortu, ale także zdrowia. Warto zatem systematycznie sprzątać sypialnię – domową oazę naszego wypoczynku.

Zaloguj się, by skomentować