niedziela, 15 styczeń 2017 10:40

Kuchnia w kształcie litery U

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Planujesz kuchenną metamorfozę? Pomyśl o wnętrzu urządzonym w kształcie litery U. Ten funkcjonalny układ pozwoli wykorzystać dostępną powierzchnię, oferując równocześnie dużą przestrzeń roboczą. Prosty, praktyczny, sprawdza się zwłaszcza w przypadku większych metraży.

 

bk1

 

W tak zaplanowanej kuchni z pewnością pomieścisz wszystkie niezbędne sprzęty. Aranżacja skupia dużo szafek i narożniki, sprzyja zachowaniu ładu we wnętrzu. Co ważne, nie zawsze musi to być kuchnia zamknięta, Zastępstwem trzeciej ściany może być barek albo półwysep, który oddzieli od siebie kuchnię i salon. Ważnym jest, aby pomieszczenie wyglądało przestronnie, dlatgo należy zwrócić uwagę na odległość między równoległymi ciągami szafek. Najlepiej żeby przekraczała ona 110 cm. Kuchenka oraz lodówka powinny znaleźć się w bocznym ciągu. Na większy sprzęt kuchenny i cięższe zapasy najlepiej przeznaczyć szafki u dołu zabudowy.Jeżeli kuchnia ma duży metraż, stół może znaleźć się w centrum aranżacji. Największą popularnością cieszy się w tym przypadku mebel z okrągłym blatem, można jednak bez przeszkód wybrać czworokąt. Ten wariant zwykle typowany jest na potrzeby mniejszych kuchni, gdzie stanowi przedłużenie ciągu szafek.

 

Kuchnia urzadzona z fantaza

 

Szczególną uwagę należy zwrócić na umiejscowienie zlewu. Dużym błędem jest sytuowanie go centralnie pod oknem – pozbywamy się wówczas doskonale oświetlonej światłem dziennym przestrzeni, w której najlepiej usytuować blat roboczy. Jeżeli kuchnia jest otwarta, można oddzielić ją od salonu wykorzystując w tym celu stolik lub wspomniany barek. Kuchnia w kształcie litery U daje największą możliwość stworzenia tzw. trójkąta roboczego. Chodzi o wygodny rozkład stref i sprawne poruszanie się między lodówką, zlewozmywakiem i płytą grzewczą. Komfort takiego użytkowania docenimy zarówno podczas szybkiego przygotowywania prostych posiłków, jak i wymyślnych, kuchennych, eksperymentów. Pamiętajmy, że w tego typu kuchniach stawia się na na lekkość i dużą przestronność. Stąd chętnie stosowane są w nich jasne i połyskujące meble, które doskonale odbijają światło, sprzyjając tym samym optycznemu powiększeniu przestrzeni.

 

Wnetrze z dusza

Czytany 27347 razy
Zaloguj się, by skomentować