piątek, 20 styczeń 2017 12:54

Jak urządzić marynistyczne wnętrze dla Twojego dziecka?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Twoja pociecha uwielbia przygody, a szum fal wywołuje w nim lawinę pozytywnych uczuć? W takim razie na pewno uszczęśliwi go pokój zaaranżowany w stylu marynistycznym. Tak jak on, jesteś miłośnikiem fal i słonecznego piasku? W takim razie pomóż swojemu dziecku spełnić swoje morskie marzenie. Tylko, jak je zaaranżować?

 

 

Jaki powinien być pokój, który został zaaranżowany na styl marynistyczny? Z cała pewnością świeży, jasny i pełen blasku. To właśnie te cechy przedstawiają to, co każdemu z nas kojarzy się z morzem. Taki styl to doskonale rozwiązanie dla dziecka, które kocha morskie klimaty, a może samo chciałoby kiedyś zostać marynarzem? Warto pielęgnować dziecięce pasje. Tylko, jak sprawić aby pokój wyglądał nowocześnie i ładnie, a jednocześnie nie był zbyt nachalny i zagracony?

 

ARTYKUL 3 Pokoj dzieciecy zdjecie nr 1

 

Co jest najważniejsze podczas aranżacji marynistycznego wnętrza? Z pewnością jego estetyka. Jest to aranżacja, która na pewno spodoba się miłośnikom stylu skandynawskiego czy hampton. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ warto, aby pokój dziecka pasował do ogólnego wystroju wnętrza. Dlatego właśnie pięknie prezentują się w nim standardowe kolory, takie jak biele, odcienie żółtego i niebieskiego. Całości dopełni naturalne drewno, które podkreśli marynarski charakter pomieszczenia Twojego dziecka. Nie zapominaj o dodatkach, takich jak ster czy sznury. Niekoniecznie muszą być prawdziwe. Doskonale będą się prezentowały w formie fototapety lub naklejek na ścianę czy meble. Obie sprawdzą się zaraz przy łóżku, gdzie będą pełniły formę uspokajacza. Czyż nie przyjemniej się zasypia, mając obok siebie ukochaną rzecz lub osobę?

 

Czym przede wszystkim charakteryzuje się styl marynistyczny? Rzecz jasna, jest to drewno. Najlepiej to naturalne, jednak jego bielona forma również się sprawdzi. Pamiętaj, żeby wybierać dekoracje, które będą miały szansę rosnąć wraz z Twoim dzieckiem, oraz takie, które szybko można zlikwidować lub przestawić. Nigdy nie wiadomo czy zamiast marynarza nie zechce zostać strażakiem. Drewno może się pojawić jako wykonanie nietypowego łózka lub szafek, w których pochowane są sprzęty codziennego użytku. Ciekawym dodatkiem będą bulaje. Co to takiego? Są to małe okienka, które montowane są na statkach. Sprawdzą się m.in. na fototapecie, ale także mogą zdobić łóżko, zwłaszcza jeśli postawisz na jego wykonanie na zamówienie. Dziecko z pewnością się ucieszy. Pozostałymi dekoracjami mogą być zwisające sznury, które mogą posłużyć do rozwieszania codziennych obowiązków dziecka. Tym sposobem możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i pobawić się z dzieckiem w kapitana. Oczywiście, Ty jesteś kapitanem ;) Nie zapomnij o stemplach i napisach, które na myśl będą przywodzić marynarskie szanty.

 

playroom 1246839 1280

 

Czytany 17397 razy
Zaloguj się, by skomentować