5 powodów, dlaczego rolety są lepsze od firan

Każde okno wymaga ozdoby. Nie tylko tej, która pojawia się wewnątrz pomieszczenia, ale również takiej, która bezpośrednio je dekoruje. Tylko co sprawdzi się lepiej - żaluzje, a może firany? Pora odejść od standardowych rozwiązań, a postawić na te znacznie bardziej nowoczesne. Czym urozmaicisz swoje okno?

 

Rolety dopiero od niedawna są rozwiązaniem, które tak często wykorzystywane jest podczas aranżacji okna. Wcześniej kojarzyły się głównie z biurowcami i pozostałymi miejscami pracy. Na szczęście obecnie powstaje coraz więcej materiałów oraz modeli, które posiadają wysoką jakość, a jednocześnie są dekoracją pomieszczenia. Rolety to również doskonałe rozwiązanie, które ochroni Cię przed nadmiernym nasłonecznieniem, nie zapominając, że ma spełniać także swoje funkcje estetyczne. To właśnie rolety sprawiają, że o firanach coraz częściej się zapomina. Nowoczesne rolety powodują, że pomieszczenie wydaje się bardziej nowoczesne i minimalistyczne. Pozwala również na większą zabawę dodatkami.

 

living room 1872192 1280

 

Jakie są powody, że to właśnie rolety powinny udekorować Twoje okno?

 

 1. Przede wszystkim są one znacznie bardziej uniwersalne. Firany często dobierane są pod kątem ogólnej aranżacji wnętrza. Wybierasz te bardziej klasyczne, dekoracyjne, wręcz barokowe. Wykorzystanie rolet pozwala Ci na ciągłe zmiany aranżacji wnętrza, podczas gdy ono zachowuje swoją świeżość i dopasowuje się do Twoich pomysłów.

   

 2. Obecnie powstały modele rolet, które posiadają funkcję „dzień i noc”. To sprawia, że możesz samodzielnie zdecydować o stopniu zaciemnienia Twojego pomieszczenia. Taką roletę spokojnie zamontujesz sam. Masz również duże możliwości wzoru i materiału takiej rolety.

   

  living room 1872191 1280

 3. Wiele rolet umożliwia ich zdalne sterowanie. Już nie musisz odrywać się od ulubionego serialu, ponieważ światło pada Ci na ekran. Wystarczy, że naciśniesz przycisk pilota, a Twoja roleta spełni swoje zadanie. Ogromnym plusem takich rolet jest również znacznie większa odporność na kurz.

   

 4. Rolety są rozwiązaniem, które oferuje bardzo szeroką gamę kolorystyczną oraz rodzaj wykorzystanego materiału. Dzięki temu bez problemu wybierzesz model dla siebie., który idealnie podkreśli walory Twojego wnętrza.

   

  luggage 930804 1280

 5. Do wyboru masz rolety rzymskie oraz weneckie. Pierwsze mają możliwość składania się w tzw. harmonijkę, natomiast drugie są także marszczone. Pozwala to na dopasowanie rolet zarówno do tradycyjnego wnętrza, jak i bardziej nowoczesnego biurowca.

Zaloguj się, by skomentować