Gdzie przechowywać zimowe ubrania – 5 sposobów na organizację garderoby

Sezon zimowy już za nami, czas wziąć się za wiosenne porządki. Wśród nich jest również przygotowanie szafy, która przechowa nasze zimowe ubrania. Tylko, jak zorganizować miejsce na te wszystkie kurki, płaszcze i swetry? Podpowiemy Ci, jak zrobić to szybko i sprawnie.

 

pexels photo 59035

 

  1. Stwórz swój własny system przechowywania ubrań. Niech spełnia wszelkie Twoje oczekiwania, a korzystanie z garderoby będzie znacznie prostsze. W tym przypadku bardzo istotne jest zastanowienie się nad tym, czy jesteś typem wzrokowca, słuchowca czy może stawiasz na bodźce dotykowe. Jeśli jesteś wzrokowcem, najlepiej sprawdzi się układanie ubrań kolorami, co ułatwi Ci wybór tego, czego w danym momencie szukasz. Wszelkie dodatki, czy to ręczniki, czapki, szaliki niech będą pogrupowane. To usprawnia odnajdywanie się w garderobie, a przy tym nie tracisz cennego czasu.

  1. Dobrze wykorzystaj posiadane przez siebie miejsce. Tylko przestrzeń, która jest dobrze zaplanowana i zagospodarowana, pozwala na utrzymanie porządku. Zastanów się, co musi wisieć na wieszakach, a co może leżeć złożone w kostkę. Dobrze sprawdza się podział ubrań na sezon wiosna/lato oraz jesień/zima. Tym sposobem wszystko będzie w jednym miejscu. Dodatkowo możesz podzielić posiadane przez siebie ubrania na kurki/płaszcze, swetry, podkoszulki, bluzki z długim rękawem. Usprawni to podejmowanie decyzji, a także pomoże Ci szybko się zdecydować, co danego dnia masz ochotę na siebie założyć.

pexels photo 165831

 

  1. Większość rzeczy bez problemu złożysz na trzy części. Dzięki temu zyskasz w garderobie więcej miejsca na nowe zakupy, a całość będzie prezentowała się schludnie i elegancko.

  1. Wieszaki mogą spełniać nie tylko funkcje, które zostały im naturalnie przypisane. Są świetnie do przechowywania apaszek, pasków od spodni, szalików czy nawet biżuterii. To świetne rozwiązanie, jeśli nie posiadasz szafy z licznymi haczykami. Jeśli wolisz pozostawić wieszaki do ich standardowych celów, zaopatrz się w samoprzylepne zawieszki, na których umieścisz dodatki.

 

pexels photo 298864

  1. Jednak, aby garderoba była schludna i uporządkowana, najważniejsze jest odkładanie wszystkich rzeczy na swoje miejsce. Nic tak nie wywołuje bałaganu, jak ciągły pośpiech i brak czasu na schowanie płaszcza czy spodni. W biegu rzucasz wszystko na pierwszą lepszą półkę? W takim razie wrócić raz jeszcze do punktu. 1 i od początku zacznij swoją przygodę z porządkowaniem.

Zaloguj się, by skomentować