piątek, 28 lipiec 2017 11:16

Jak zaaranżować niewielką toaletę?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To jedno z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu. Zadbaj więc o to, aby była jak najbardziej komfortowa i funkcjonalna. Jak to zrobić, gdy masz niewielka przestrzeń do zagospodarowana? Podpowiemy Ci, jakie rozwiązania będą najlepsze.

Mała przestrzeń często bywa mało komfortowa dla mieszkańców. O ile toaleta łączona z łazienką często posiada znacznie większą powierzchnię, tak jej osobne zagospodarowanie bywa utrudnieniem. W końcu jak tu pomieścić wszystkie konieczne elementy? Zwłaszcza źle zagospodarowana przestrzeń małej toalety może wydać się wręcz klaustrofobiczna ze względu na swoją wielkość. Na co powinieneś koniecznie zwrócić uwagę, aby całość prezentowała się ładnie, a także funkcjonalnie?

Artykul 1 lazienka nr 1

  • Najczęściej aranżację pomieszczeń zaczyna się od wyboru koloru bazowego. Tak również jest w przypadku toalety. Zapomnij o ciemnych barwach, które spowodują, że toaleta okaże się optycznie mniejsza, niż jest w rzeczywistości. Jasne kolory są najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli Twoja toaleta nie posiada także dodatkowego okna, przez które wpada odrobina światła dziennego. Ciekawym rozwiązaniem będzie wykorzystanie jednego koloru, który będzie wyróżniał się na tle bazy. Całość wyda się bardziej przyjazna, a pomieszczenie stanie się mniej nudne.
  • Zabiegiem, który często jest wykorzystywany w małej toalecie jest lustro. Gdy zamontujesz je na pojedynczej ścianie, całość nabierze wrażenia większej przestrzeni. Najczęściej montowane jest obok toalety lub zaraz nad umywalką, która znajduje się w pomieszczeniu.

Artykul 2 lazienka nr 1

  • Ciekawym rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie fototapety, jako możliwości do zabawy optyką przestrzeni. Postaw na motywy 3D oraz takie, które nadają wrażenia głębi. Sprawi ona wrażenia, jakby pomieszczenie nie miało końca.
  • Nie zapominaj o prawidłowym oświetleniu. Wnętrza, które są rozświetlone zawsze wyglądają bardziej przestronnie. Ciemne pomieszczenia, mimo że są fantastycznie zaaranżowane, optycznie sprawiają wrażenie mniejszych i ciaśniejszych. Świetnym rozwiązaniem jest lampa sufitowa, która będzie rzucała światło na całą toaletę, jednak zadbaj również o punkty świetlne, np. w okolicy umywalki lub w rogu pomieszczenia.

Artykul 3 lazienka nr 1

  • Nie zagracaj tak małej przestrzeni. Niech wszystkie najważniejsze produkty zostaną schowane tak, aby nic nie zaburzało porządku, jaki znajduje się w pomieszczeniu. W klasycznej toalecie standardem jest szafka, w której znajdują się najpotrzebniejsze artykuły gospodarcze, umywalka oraz – oczywiście – sama toaleta. Nie potrzeba Ci niczego więcej. 
Czytany 24045 razy
Zaloguj się, by skomentować