5 trików, dzięki którym rozjaśnisz swoje pomieszczeni

Często ciemne wnętrze uzależnione jest od swojego położenia. Nic nie możemy wtedy poradzić. Na szczęście istnieje parę prostych trików, dzięki którym Twoja przestrzeń znacznie się rozjaśni, a jednocześnie, stanie się bardziej przytulna.

 

Ciemne mieszkanie z pewnością nie sprzyja codziennym obowiązkom, zwłaszcza zimą. Jednak co zrobić, gdy nic nie poradzisz na małą ilość światła, jaka do niego wpada? W takim przypadku z pomocą przychodzą aranżacyjne triki, dzięki którym w końcu będziesz mógł cieszyć się jasnym wnętrzem. Wykorzystaj nadejście wiosny, aby w końcu zmienić swoje wnętrze, w to wymarzone.

  1. Ważny jest kolor. To w dużej mierze od niego zależy, jak jasne albo ciemne będzie Twoje pomieszczenie. Najprościej jest wybrać jak najjaśniejsze kolory. Jeśli obawiasz się sterylności, postaw na kolory rozbielone. W przypadku pomieszczenia, w którym jest tylko jedno okno, świetnie sprawdzą się trzy odcienie jednej barwy. Najciemniejszy z nich sprawdzi się na ścianie, na której się ono znajduje. Tym sposobem wpadające światło zyska na intensywności i lepiej będzie się odbijało od pozostałych ścian. Doskonale sprawdzi się także farba transparentna, która zawiera w sobie delikatne złote lub srebrne akcenty, które odbijają światło i wywołują niezwykle świetlisty efekt.

  1. Pamiętaj o oświetleniu. Powinno być odpowiednio rozmieszczone, a białe światło sprawi, że pomieszczenie wyda się większe, niż w rzeczywistości. W przedpokoju czy kuchni pamiętaj, aby zamontować światło centralne, które oświetli całe pomieszczenie.

  2. W ciemnym wnętrzu najlepiej sprawdzają się meble jasne i nie zajmujące całej przestrzeni. Delikatny regał, stolik nocny na ażurowych nogach będą najlepszym wyborem. Świetnie spiszą się także szklane elementy. To samo dotyczy kanap oraz foteli. Nie chcesz rezygnować ze swoich obecnych, ciemnych mebli? W takim razie spróbuj zmienić ich tapicerkę, na jasną.

  1. To również podłoga ma duży wpływ na to, jak prezentuje się Twoje wnętrze. Z pewnością domyślasz się, że im jaśniejsza, tym całość prezentuje się znacznie bardziej przestrzennie. Pomieszczenie sprawia wrażenie lżejszego. Szczególnie, jeśli postawisz na model, który powoduje załamanie się światła, czego skutkiem jest jego rozproszenie. Posiadasz ciemną podłogę i nie masz jak tego zmienić? Z pomocą przychodzą Ci jasne dywany, które świetnie podkreślą styl Twojego wnętrza, ale także sprawią, że stanie się ono przyjemniejsze i przede wszystkim jaśniejsze.

  2. Zastosuj triki, które optycznie bawią się metrażem. Takim sposobem jest np. lustro, która nadaje pomieszczeniu głębi. Jeśli umieścisz je na wprost Twojego okna, pomieszczenie wyda się nie mieć końca.  

Zaloguj się, by skomentować