Okleiny - sposób na nowe meble

Okleiny dobrze pasują do mebli kuchennych Okleiny dobrze pasują do mebli kuchennych

Okleiny meblowe to artykuły, które niejednokrotnie dowiodły swojej użyteczności. Umożliwiają błyskawiczne odświeżenie aranżacji, metamorfozę mebli lub innych powierzchni. Okleiny są nie tylko interesujące i łatwe w użyciu, ale również ekonomiczne. Zakup opłaca się bardziej niż kupno nowych mebli, które zdecydowanie należą do poważniejszych wydatków.

 

Okleiny można kupić w różnych szerokościach. Pozwala nam to dobrać produkt najbardziej dopasowany do aktualnych potrzeb. Wybieramy, dla przykładu, spośród trzech szerokości, biorąc pod uwagę podłoże, które chcemy pokryć. Okleiny są dostępne w rolkach lub na metry. Długość rolek jest bardzo różna. Potrafią one sięgać nawet do piętnastu metrów. Bogactwo ornamentów pozwala na dobranie okleiny do każdego typu wnętrza. Znajdziemy takie uroczo zdobione do pokoi dziecięcych, pokryte drobnymi kwiatuszkami aplikacje w stylu retro, motywy geometryczne. Można wybrać także ciekawe imitacje drewna lub okleiny jednobarwne, w kolorach stonowanych lub ostrych. Dostępne są również na zamówienie. Dzięki temu, sami możemy wybrać nasz wymarzony wzór.

 

Nakładanie okleiny na wybraną powierzchnię nie powinno być trudne. Warto jednak wcześniej zapoznać się z instrukcją postępowania. Ważne będą drobne przybory, które znajdują się w każdym domu: ołówek, nożyczki, linijka. Podłoże powinno być czyste oraz gładkie. Okleinę nakłada się etapami. Zaczynamy od narożników, w stronę środka powierzchni. Warto wycisnąć nadmiar powietrza, by nie pojawiły się nierówności. Okleiny są odporne na negatywne czynniki zewnętrzne, dzięki czemu można się nimi cieszyć przez długi czas. Odporne na zmywanie i szorowanie, mocno przylegają do powierzchni. Można nimi okleić stoły, szafki kuchenne oraz blaty. Odnowienie mebli laminowanych za pomocą oklein może być lepszym rozwiązaniem niż ich malowanie. Dzięki temu mamy gwarancję, że efekt od razu nas zadowoli. Wzór, który pojawia się na okleinach to tzw. pattern. Oznacza to powtarzalność wzoru, zapętlenie. Dzięki temu nie ma ryzyka, że wzory na okleinie nie będą dopasowane.

 

 

Okleiny są idealnym rozwiązaniem dla oszczędnych i kreatywnych. Zwolennicy pomysłowych aranżacji na pewno będą mieli pole do popisu. Łączenie wzorów oklein z pozostałymi elementami wnętrza, jak i wybór powierzchni do oklejenia, mogą być interesującym wyzwaniem. Nagrodą jest piękne i niepowtarzalne pomieszczenie.

Galeria

Zaloguj się, by skomentować