Designerskie wnętrza

Nowoczesne wnętrza pełne są nietuzinkowych rozwiązań, które mogą sprawić, że salon, gabinet lub sypialnia będą robić ogromne wrażenie. Warto „podglądać” nowe pomysły projektantów i uruchomić własną wyobraźnię. Rezultat może być zaskakujący.

Do niedawna nikt by się nie spodziewał, że siedzisko przypominające ogrodową huśtawkę może stać w naszym domu czy mieszkaniu. W sporych rozmiarów salonie może z powodzeniem zastąpić kanapę lub, charakterystyczny dla stylu retro, bujany fotel. Dodatkowym atutem jest efekt zaskoczenia, jaki „huśtawka” wywoła w odwiedzających dom, gościach. W nowoczesnych aranżacjach sprawdzą się różnorodne zdobienia ścian. Przykładem może być zestawienie różnych wzorów tapet. Szczególnie barwne czy charakterystyczne warto wyeksponować na jednej ścianie. Dekoracja całego wnętrza mogłaby być przytłaczająca.


Designerskie pokoje często zdobione są oryginalnymi pracami projektantów. Chętnie i z rozmachem eksperymentują z fakturami, barwami i kształtami przedmiotów. Dzięki niebanalnym pomysłom profesjonalistów, pozornie zwykły mebel staje się małym dziełem sztuki użytkowej. Szczególnie interesująco prezentują się fotele i siedziska. Najczęściej są wykonane niezwykle precyzyjnie i bardzo oryginalnie. Nadal jednak są tak wygodne, jak ich standardowe wersje. Warto zapamiętać, że awangardowe aranżacje nie odcinają się zupełnie od tradycji. Chodzi o kreatywne metamorfozy odświeżające sprawdzone rozwiązania. Dzięki takim pomysłom w naszym domu może pojawić się, na przykład, kominek. Opalany drewnem, a równocześnie jakże różny od tradycyjnego wyobrażenia. Wywołuje on poczucie ciepła i powrót do tradycji o rodzinnych spotkaniach przy kominku. Należy jednak wcześniej zdecydować czy ma być on ozdobą domu, czy źródłem ogrzewania. Jeśli zależy nam na funkcji dekoracyjnej pamiętajmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie kominek z możliwością otworzenia lub schowania szyby. Pozwala on zachować wrażenie dawnego kominka oraz ułatwia zmianę wkładu.


Niestandardowe rozwiązania aranżacyjne zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Nic w tym dziwnego, ponieważ obecnie cenimy sobie indywidualizm. Znudziły nam się oklepane pomysły które możemy spotkać u każdego znajomego. Urządzenie nowoczesnego wnętrza to duże wyzwanie. Jednak każdy miłośnik swoich „czterech kątów” wie, że wysiłek się opłaca.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
https://ewnetrze.pl/porada/item/27-design-wnetrz#sigProId0876fd1c45
Zaloguj się, by skomentować