Sposób na mały balkon

Nie każdy z nas ma szczęście posiadać wielki dom z ogrodem. Pozostaje nam jedynie zdecydować się na ogródek działkowy lub pocieszyć się balkonem. Jak zatem sprawić by był on źródłem naszej radości, a nie rozczarowania, i służył nam od wiosny aż do jesieni? Kluczowy jest pomysł.

 

 

Nieco prywatności

 

Pokutuje opinia, że z małym balkonem niewiele da się zrobić i ... najczęściej nie robi się nic. Piękny balkon nie musi wiązać się z wielogodzinną pracą ani z pustkami w kieszeni. Aranżując nasz ,,mały ogród" wiele osób stawia na odizolowanie się od wścibskich sąsiadów. Posiadając czworonoga warto zdecydować się na osłonę. Zadbamy wtedy o jego bezpieczeństwo a równocześnie o nasz spokój. Dużą popularnością cieszą się trzcinowe oraz wiklinowe konstrukcje rozdzielające. Obok pożądanej intymności, zapewniają również walory wizualne. Podczas cieplejszych miesięcy warto zdecydować się na "kurtynę" z żywych roslin. Potrafią oczarować bardziej niż nie jeden ogród.

household 862587 1280

 

 

A może meble?

 

Niewielki balkon z pewnością nie jest miejscem na którym staramy się upchnąć zestaw plastikowych mebli ogrodowych. Często jednak trzymamy tam artykuły domowe oraz rośliny doniczkowe. Pomyślmy jednak o funkcjonalności oraz walorach wizualnych. Ze względu na małe rozmiary balkonu, łatwo uczynić z niego przytulny kącik. Za pomocą oświetlenia możemy stworzyć sobie idealny klimat na spotkania z przyjaciółmi. Do tego wystarczą nam jedynie puste słoiki i świeczki które możemy do nich włożyć. Proste ale uwierzcie. Bardzo efektowne. Ale gdzie Ci przyjaciele mają usiąść? Ogromnym zainteresowaniem cieszą się teraz zwykłe palety. Układając je możemy zrobić stolik czy krzesło. Do tego wystarczy parę poduszek i miejsce do celebrowania porannej kawy tworzy się samo.


balcony 200431 1280

 

Tajemniczy ogród

 

Czy można sobie wyobrazić idealny balkon bez kwiatów? Oczywiście, że nie. W małej przestrzeni najlepiej sprawdzą się umocowane na barierkach donice, z których kwiaty mogą „wylewać się” malowniczymi kaskadami. Ten romantyczny widok, wbrew pozorom, jest prosty do osiągnięcia. Wystarczy zapytać w najbliższej kwiaciarni bądź wyszukać w Internecie. Tam niektóre gatunki kwiatów są łatwe w pielęgnacji. Później pozostaje już tylko zabrać się do pracy. Wystarczy otworzyć okno a wydobędzie się ich świeży zapach. Dla miłośników kuchennych rewolucji .. Mały balkon to idealne miejsce na własne zioła. Kto Wam zabroni mieć własną Prowansję!

Zaloguj się, by skomentować