Sposób na sypialnię ze skosami

Posiadacze domów wolno-stojących często urządzają sypialnię na poddaszu. Wspaniały pomysł, bo pomieszczenie ze skosami służy atmosferze wypoczynku. Jak urządzić to wnętrze, żeby dobrze sprzyjało regeneracji? Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Światło i biel – dobrana para

 

Jasna sypialnia to nie tylko kwestia mody. Światło pomaga nam się rozbudzić i z energią zacząć nowy dzień. Konieczne jest więc zamontowanie profesjonalnych i możliwie dużych okien dachowych. Najlepszy wariant to okna uchylno–obrotowe, przez które można wyglądać na zewnątrz. Ściany powinny być utrzymane w jasnych barwach, żeby optycznie powiększać pomieszczenie. Modna kiedyś boazeria odchodzi już do lamusa. Żeby nie było monotonnie, zawieś na ścianie obraz w intensywnych barwach. Jak informuje ekspert sklepu tapetuj.pl Klienci najczęściej wybierają do sypialni pejzaże lub abstrakcje. Zwolennicy niebanalnych rozwiązań mogą zdecydować się na podświetlenie spodu łóżka albo tylnej ścianki diodami.

 

wall 416062 1280

 

Podstawa sypialni to wygodne łóżko. Uwaga na jego ustawienie! Nie powinno stać pod dużym skosem, bo będziemy mieć wrażenie, jakby sufit miał nam spaść na głowy. Niech łóżko stanie tam, gdzie wysokość pomieszczenia jest standardowa. Ważna jest też możliwość swobodnego dojścia do niego – sprawdź, czy nie trzeba będzie się schylać.

Ze względu na obniżony sufit, wybierzmy łóżko z obniżonym legowiskiem, tak zwane japońskie. Jedyny mankament tego rozwiązania to brak wnęki na pościel. Uważać powinny także osoby starsze, które mogą mieć problemy z podnoszeniem się z tak niskiego mebla.


kids room 275862 1920

 

To oczywiste, że musimy postawić na minimalizm – duże meble po prostu się tu nie zmieszczą albo nie będą wyglądały dobrze. Na pościel przyda się szafa wnękowa, na drobiazgi – szafki nocne. Reszta nieobowiązkowa, choć zapewne wiele pań wybierze toaletki. Mebel tego typu nie może być jednak sporych rozmiarów, musi stać (z powodu lustra) daleko od największych skosów. Telewizor z powodzeniem sprawdzi się na ścianie, dzięki czemu nie będzie zajmował cennego miejsca. Masz go więcej? Ustaw telewizor na niedużej szafce.

Zaloguj się, by skomentować