Jak wybrać dywan do pokoju?

Wymarzony dom już czeka. Wybrałeś tapety, dodatki oraz panele? Nie zapomnij o ozdobieniu podłogi. Tak samo, jak jej rodzaj, ważne jest to, co na niej położysz. Dywan pozwala zmienić oblicze całego wnętrza. W jednej sekundzie może stworzyć przytulny kącik.

 

Dywany potrafią wyciszyć wnętrze oraz uczynić je bardziej przytulnym. Nic nie sprawia takiej przyjemności, jak stąpanie po miękkim dywanie. Niby niewielki dodatek, ale dzięki niemu salon może zyskać odrobiny luksusu. Wystarczy dopasować dywan do mebli oraz dodatków, jakie posiadamy w pokoju. Jeśli wybrany pokój jest utrzymany w zimnej tonacji, idealnie sprawdzi się do niego miękki dywan. Nada on wnętrzu ciepła. Zwłaszcza jeśli całe pomieszczenie utrzymane jest w stonowanych barwach. Warto bawić się kolorami oraz deseniami. Jeśli na ścianach królują pasy lub kwiaty, możemy zaszaleć z dywanem w kolorze niebieskiego, fioletu lub beżu. Najważniejsze żebyśmy wybrali wiodący kolor, który będzie bazą całej kompozycji. Musimy pamiętać, żeby dywan nie przykrywał całej podłogi.W salonie lub pokoju dziennym, możemy umieścić go w części wypoczynkowej, gdzie na co dzień stoją fotele oraz kanapa. Do nowoczesnych wnętrz fantastycznie będą pasowały perskie dywany. Bogate zdobienia podbiją minimalizm, jaki charakteryzuje ten styl. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być pasiaste dywany lub różnokolorowe kilimy.

 

luggage 930768 1280

 

 

Jeśli posiadamy wnętrze, w którym królują brązy oraz beże warto postawić na jednobarwny dywan w kolorze mebli lub podłogi. Żeby jednak uniknąć nudy, najlepiej zdecydować się na wyraźna fakturę. Będzie się świetnie komponował z gładkimi obiciami ulubionych foteli. Jeśli jednak mamy ochotę na nieco dynamiki w naszym wnętrzu, wybierzmy wzorzysty dywan. Nie chcesz żeby stał się on punktem centralnym całego pomieszczenia? Zdecyduj się na pastelowe barwy. Będą stanowiły idealną bazę pod nasze meble oraz dodatki, a zarazem odświeżą wnętrze. Staną się również dodatkowym atutem, jeśli wybierzemy motywy kwiatowe lub geometryczne. Pamiętajmy jednak, żeby nie były one mocno kontrastujące. A co z sypialnią? Jeśli codziennie rano lubisz wstawać prawą nogą, najlepiej zrób to na dywanie typu shaggy. Tylko pamiętaj, żeby nie zasłaniać nim całej podłogi. Ma być on Twoją „poduszką” pod stopy, dlatego najlepiej zaznacz nim poszczególne elementy w pokoju, np. przy toaletce czy łóżku.

 

wall panel 416041 1280

 

 

Zaloguj się, by skomentować