#Porady: Sposób na duże okna

Decydując się na zakup domu, często pierwszym atutem są duże okna. Należy jednak pamiętać, że bywają one ciężkie w aranżacji. W niektórych salonach, mogą one utrudnić ustawienie mebli oraz ich użytkowanie.

 

 

Przyglądając się projektowi naszego domu lub mieszkania, warto zwrócić uwagę na ilość przeszkleń, jaka się w nim znajduje. Zbyt duża ich ilość utrudnia aranżację oraz użytkowanie danego pomieszczenia. Duże okna w każdym wnętrzu, przejście do holu czy drzwi z wyjściem na taras, mogą skutecznie uniemożliwić ustawienie mebli oraz dodatków. Nie powinny się one również znajdować w tle światła balkonowego. Zasłaniamy wtedy całe naturalne światło, nie wygląda to estetycznie. Plusem może być jednak to, że decydując się na dom z wieloma oknami, mamy możliwość aranżacji bardzo jasnego wnętrza, co daje poczucie, że jesteśmy bliżej natury. Pozwala to również na szaleństwo w wystroju, ciemne barwy zostaną skutecznie rozjaśnione przy pomocy padającego z dużych okien światła. Pomieszczenie wydaje się dużo większe i bardziej przestronne. Duże okna najczęściej sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach lub tych, które nawiązują do wiejskiego stylu. Mogą być dodatkowym elementem dekoracyjnym, ale także funkcjonalnym.

 

chair 690341 1280

 

Materiał, z jakiego wykonane są drzwi oraz okna, powinien pasować do reszty pomieszczenia. Okna prostokątne z pionowymi podziałami, pasują praktycznie do każdego wnętrza. Możemy je połączyć z innym oknem, które będzie wykończone np. łukiem. Doskonale podkreśli to styl pomieszczenia. Duże okna pięknie komponują się w wszelkimi firanami oraz zasłonami. Mogą one zasłonić nieestetyczne kaloryfery lub zasłonić nieciekawy widok za oknem. Niekiedy, mogą optycznie zmienić proporcje pomieszczenia. Firanki, które sięgają podłogi, wyglądają bardzo dostojnie oraz oficjalnie. Idealnie sprawdzą się tu duże wzory. W przypadku małych, z pewnej odległości będą one na firance niezauważalne.

 

living room 437205 1280

 

Duże okna będą się fantastycznie prezentowały w przestronnych salonach oraz jadalniach. W tym przypadku, należy zwrócić uwagę na odpowiednie rozmieszczenie grzejników. Najlepszym rozwiązaniem będą grzejniki podłogowe lub kanałowe, w posadzce.

 

Miłośnicy przestronnych oraz jasnych wnętrz, będą zadowoleni z możliwości posiadania dużych okien. Warto jednak wcześniej przemyśleć, czy mamy pomysł na jego aranżację i ewentualnie utrudnienia, jakich przysporzy.

 

mysterious 176288 1280  

Zaloguj się, by skomentować