czwartek, 14 styczeń 2016 08:07

Wanna czy prysznic?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urządzając lub remontując łazienkę stajemy przed wyborem – wanna czy prysznic? Każde z tych rozwiązań ma sporo zalet, a decyzję najlepiej jest podjąć, biorąc po uwagę gust i potrzeby domowników.

 

bathroom 437210 1280

 

Szybko i oszczędnie, czyli prysznic

Kabiny są bardzo popularne wśród zabieganych dorosłych, którzy chcą zawsze czuć się świeżo, a równocześnie nie mają czasu na częste kąpiele w wannie. Ekologów i oszczędnych z pewnością zachęci także mniejsze zużycie wody – pod prysznicem to około 30 litrów, a podczas kąpieli w wannie – nawet 100. Kabina prysznicowa zajmuje mniej miejsca niż wanna, co jest ważnym atutem dla posiadaczy mniejszych łazienek.

 

Warto pamiętać, że kabina to także doskonałe rozwiązanie dla seniorów, którzy nie będą musieli już z wysiłkiem wchodzić do wanien i wychodzić z nich, ryzykując poślizg i upadek. Mycie w pozycji siedzącej jest również możliwe, wystarczy umieścić pod natryskiem krzesełko. Ekskluzywne kabiny wyposażone są w dodatkowe funkcje pielęgnacyjno – regenerujące(hydromasaż, sauna parowa), a nawet udoskonalenia takie, jak np. radio.

 

hotel 890218 1280

 

Wygoda oraz relaks dla posiadaczy wanien

Zwolennicy tradycyjnie urządzonych łazienek zwykle preferują wanny. Kąpiel w wannie jest bardzo komfortowa i relaksująca, woda z puszystą pianą, aromatycznymi płynami i olejkami umożliwia doskonałe odprężenie. Mycie się w wannie może mieć także właściwości lecznicze.

Wanny dobrze sprawdzają się dla rodzin z dziećmi. Maluchy czasem boją się mocnego strumienia wody, za to często przepadają za zabawą w wodzie, co prysznic może ograniczać.

Wanny wykonane z mniej konwencjonalnych materiałów lub kolorowe mogą być jednym z najmocniejszych punktów oryginalnej aranżacji wnętrza. Odpowiednia zabudowa wanny umożliwia umieszczanie pod nią drobnych przedmiotów przeznaczonych do użytku w łazience.

 

bathtub 1078865 1280

 

Interesujący kompromis

Istnieją rozwiązania łączące funkcje wanny i prysznica. Jeden z pomysłów to tzw. parawany nawannowe, możliwe do zamontowania na każdej wannie, z jej prawej lub lewej strony. Są wprawdzie droższe niż zasłonki prysznicowe, ale odznaczają się większą trwałością i łatwo dbać o ich czystość. Dla niestandardowych wanien można wykonać parawany na wymiar. Inna propozycja to kabiny z wysokimi oraz szerokimi brodzikami. W takim zagłębieniu można zorganizować maluszkowi mini wannę.

Czytany 12301 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 styczeń 2016 08:22
Zaloguj się, by skomentować