czwartek, 04 luty 2016 07:55

Sprytne patenty na porządek w pokoju dziecka

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kolorowe zabaweki, klocki, malowanki, kredki i farby... jak poradzić sobie z tym barwnym chaosem? Systematyczne uczenie dziecka utrzymywania porządku jest priorytetem. Duża pomoc w osiągnięciu ładu to także dobór odpowiednich mebli i zakup przedmiotów do przechowywania.

Wielofunkcyjne łóżko

Miejsce do spania może stać się jednym ze sprzymierzeńców porządku. Wystarczy kupić dziecku łóżko podwyższone lub wyposażone w szuflady. Obok tradycyjnych schowków na pościel producenci oferują dodatkowe wnęki i szufladkami, doskonałe do przechowywania pluszaków lub książek najchętniej czytanych przed snem. Ciekawy pomysł to piętrowe łóżko dla jednego dziecka, czyli przestrzeń do spania u góry oraz kącik do zabawy lub nauki poniżej. Takie rozwiązanie to również duża oszczędność przestrzeni. Na ten atut z pewnością zwrócą uwagę posiadacze niewielkich mieszkań. Dzięki umieszczeniu przegródek i szuflad w zasięgu ręki oraz wzroku dziecka łatwiej o utrzymanie porządku. 

 

dz4

 

Skrzynia skarbów

W pokojach milusińskich doskonale sprawdzają się różnego rodzaju pudła i skrzynia, które mogą stać się także uroczymi ozdobami wnętrza. Wystarczy wybrać produkty ozdobione ornamentami, które zachwycają bogactwem wzornictwa i barw. Dziecko może sięgnąć po skrzynię zdobioną ulubionymi filmowymi bohaterami, kwiatami, samochodzikami czy wesołymi zwierzakami. Im bardziej przedmiot spodoba się dziecku, tym chętniej będzie ono go użytkować, wrzucając do środka zabawki i kolorowe drobiazgi. 

 

dz1

 

Kosze i worki

A jeśli Ty albo Twoja pociecha uważacie, że skrzynie są zbyt banalne? Doskonałą funkcję „porządkową” pełnią także kolorowe worki i kosze. Jeśli kojarzą Ci się wyłącznie z miejscami do przechowywania odpadów, przekonaj się, że te przedmioty, w dekoracyjnych odsłonach, mają zupełnie inne zastosowanie. Odpowiednio wykonane i starannie zdobione, na pewno przyciągną uwagę malucha. To pierwszy krok do tego, by dziecko postrzegało sprzątanie jako przyjemne zajęcie, nie przykry obowiązek. Koszyki to, oczywiście, zdrowa i przyjemna w dotyku wiklina. Worki są wykonane z materiału, najczęściej wielobarwnego lub z papieru. Te drugie, choć nieco mniej trwałe, prezentują się równie efektownie.

Czytany 32513 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 luty 2016 08:13
Zaloguj się, by skomentować