Wszystko na swoim miejscu - sprytne patenty na utrzymanie porządku

Porządek jest sprzymierzeńcem każdej aranżacji. Wyjątkowo ważny okazuje się w niewielkich pomieszczeniach, które łatwo zarzucić nadmiarem mebli czy dekoracji. Wnętrze musi być funkcjonalne, inaczej będziemy skazani na ciągłe obijanie się o kanty sprzętów i bezustanne poszukiwania wciąż gubiących się rzeczy. Żeby tego uniknąć, musisz poznaćproste patenty na utrzymanie ładu.

 

Koniec z chaosem w garderobie

 

Po każdym "sezonie" zadbaj o porządek w swojej szafie. Nadchodząca wiosna, to idealny moment do pochowania zimowych ubrań. W środku lata i tak nie sięgniemy po puchową kurtkę, zbędne jest również zimowe przerzucanie lekkich bluzek za którymi położyliśmy grube swetry. Pod ręką musimy mieć zawsze odzież sezonową, resztę chowamy z miejscach oddalonych od centrum domowego życia, w pawlaczach albo na strychu. Kupując wieszaki i półki bierzmy pod uwagę nie tylko stałych mieszkańców, ale i gości. Odzież i obuwie powinny znajdować się w miejscach wentylowanych lub po prostu otwartych. Drobniejsze elementy garderoby najwygodniej jest trzymać w szufladach lub podpisanych pudłach.

 

gardddd

 

Pojemniki i pudełka

 

Te praktyczne skrytki sprawdzą się w każdym wnętrzu – od przedpokoju przez salon aż do pokoju dziecięcego i sypialni. Rozmiary schowków należy dostosować do przedmiotów, które mają być w nich przechowywane, drobiazgi najczęściej trafiają do pudełek, większe rzeczy do wiklinowych koszy, z pokrywkami lub bez. Warto zauważyć, że przedmioty, w których chowamy rzeczy same w sobie stanowią elementy dekoracyjne wnętrza i nie muszą być wstydliwie upychane pod szafki czy łóżka. Szczególnie uroczo prezentują się pudełka przeznaczone dla najmłodszych. Wielobarwne i bogato zdobione na pewno wywołają uśmiechy na twarzach naszych pociech.

 

gardd

 

Łazienkowy ład

Współczesne łazienki to nie tylko miejsca, w których dbamy o higienę, ale także nasze prywatne strefy relaksu. Żeby czuć się w nich doskonale, potrzebujemy dobrej organizacji przestrzeni. Kosmetyki najlepiej zamknąć w pojemnych szafkach. O ile ozdobne flakony perfum mogą pełnić funkcje dekoracyjne, o tyle tubki z pastą do zębów czy butelki z szamponem już niekoniecznie. Dobry pomysł to zakup mebli na wymiar. Łazienki bywają często dość nieustawne, więc odpowiedni projekt eliminuje ryzyko meblowej „wpadki”. Pamiętajmy, że podstawą łazienkowych porządków jest utrzymywanie w czystości toalety, umywalki i wanny lub kabiny prysznicowej. Nie trzeba używać drogich detergentów. Świetnie sprawdzają się ocet i soda oczyszczona.

hotel 890218 1280

 

Zaloguj się, by skomentować