poniedziałek, 21 marzec 2016 20:33

Pokój dla rodzeństwa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Posiadanie dwójki dzieci to nie lada kłopot, jeśli nie masz dla nich dwóch oddzielnych pokoi. Jak sprawić, żeby każde z nich znalazło swoje miejsce do nauki, zabawy i odpoczynku?

 

Sprawa się komplikuje, jeśli Twoje dzieci są w różnym wieku. Wtedy należy dopasować do nich każdy element pokoju tak, aby odpowiadał ich wiekowi i zainteresowaniom. W końcu każdemu z nich zależy na odrobinie prywatności. Problematyczne staje się ułożenie łóżka. W przypadku dwójki dzieci, najlepiej sprawdzi się łóżko piętrowe. Dzięki temu, każde z nich będzie mieć wrażenie azylu, a pokój zyska więcej przestrzeni na dodatkowe akcesoria i meble. Zaraz za piętrowym łóżkiem możesz postawić szafę. W tym przypadku, również należy podzielić ją na dwie części. W środku niej przydadzą się wieszaki, schowki oraz półki. Jeśli się na taką zdecydujesz, nie będziesz już musiała decydować się na komodę, która niepotrzebnie zajmie miejsce w pomieszczeniu. Połączyć można także biurka. Zamiast dwóch, wystarczy zdecydować się na blat do pracy na tyle długi, że zmieści się przy nim dwójka dzieci. Oczywiście należy wydzielić strefy zarówno dla jednego, jak i dla drugiego. Nad blatem możesz powiesić półki oraz szafki, które posłużą do przechowania potrzebnych książek i notatek.

 

wallpaper 416046 1280 1

 

Jak sobie poradzić, jeśli w pokoju Twoich dzieci zamiast okien, masz drzwi balkonowe? Z pewnością utrudnia to aranżację wnętrza, w którym liczy się każdy centymetr kwadratowy. Zapomnij o odchodzących w zapomnienie zasłonach i zdecyduj się na ciekawe żaluzje. Będziesz mogła spokojnie dostać się do drzwi balkonowych. Wystrój wnętrza również zyska na zmianie.

 

nursery 1078923 1280

 

W pokoju dziecięcym nie musisz się przejmować detalami i minimalizmem. W końcu mają tu z przyjemnością spędzać czas. Jest to idealne miejsce, w którym w końcu możesz zaszaleć. Przy podziale stron, warto zwrócić uwagę na elementy, które jednak wskażą, do kogo należy dana część pomieszczenia. Podział na pastelowe odcienie niebieskiego i różu, od razu wskaże rozwiązanie. Możesz także zastosować zasłonę z gumowych pasków, która przedzieli pokój, ale nie zabierze wiele miejsca. Dzięki temu, Twoje dziecka zyska odrobinę intymności i świętego spokoju. Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem jest podest, który optycznie oddzieli poszczególne strefy, za pomocą różnicy w poziomie podłogi. Pamiętaj jednak, że najważniejszy jest komfort Twoich dzieci. Aranżując ich pokój, nie zapomnij zapytać je o zdanie. 

Czytany 29324 razy
Zaloguj się, by skomentować