Jak zaaranżować nietypowy parapet? Oto nasze 3 sposoby.

Każde wnętrze posiada parapet, jednak nie każde ma możliwość, aby go w interesujący sposób zaaranżować. Jak sprawić, aby ta przestrzeń nie została pusta, a stała się doskonałą dekoracją Twojego pomieszczenia, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności?

window 2143926 1280

 

Nie raz, najczęściej w filmach, widziałeś pięknie zaaranżowane parapety. Znajdowały się na nich swoiste ogrody lub siedziska, przy których można oglądać zachody słońca i czytać książki. Zamiast tylko oglądać spróbuj samodzielnie zadbać o swój wymarzony kąt. Jak to zrobić? Przedstawiamy Ci 3 pomysły na idealny parapet.

  1. Najpopularniejszym sposobem, o którym marzy większość, a przynajmniej każdy miłośnik książek, jest parapet, który jednocześnie jest siedziskiem. Zwłaszcza, gdy jesień i zima za pasem, a w domu również robi się chłodniej. Bliskość kaloryfera również działa wyjątkowo przekonująco. To właśnie od Ciebie zależy, jak wymarzone siedzisko będzie się prezentowało. Czy ma stanowić jedynie oparcie, czy może będzie otoczone mnóstwem poduszek, dzięki którym będzie Ci wygodniej? Wystarczy, że w tym celu wesprzesz się konstrukcją z drewna lub szafkami z dodatkowym wzmocnieniem.

book 2020460 1280

 

  1. Przestrzeń wokół parapetu to również doskonałe miejsce na przechowywanie książek lub ulubionych dekoracji i przedmiotów. Zwłaszcza w małych pomieszczeniach liczy się każde wolne miejsce, które można gustownie zagospodarować. Jeśli zależy Ci na tym sposobie, jak i na stworzeniu przytulnego siedziska, spokojnie możesz połączyć oba rozwiązania. W końcu uchylne drzwiczki mogą znajdować się pod poduszkami. Możesz także postawić na fronty z zamknięciem. Jeśli zależy Ci tylko na półce, może być ona zarówno przesuwana, jak i stanowić jedynie wystrój z półek. W takim otwartym miejscu pięknie prezentują się np. książki oraz dekoracje, takie np. świece czy pamiątki z podróży.

erhai lake 2527905 1280

 

  1. Nie tylko przestrzeń samego parapetu, ale również całego okna, możesz zaaranżować w postaci biblioteczki. Nie masz miejsca na wielki regał, który przyjąłby wszystkie pozycje, które posiadasz? W takim razie postaw na niestandardowe rozwiązanie i sam sobie tą przestrzeń stwórz. Wokół okna najczęściej wiszą firanki i zasłony, jednak gdy zamienisz je na żaluzje… albo na nic, uzyskasz idealne miejsce do zagospodarowania, które – zapełnione - stanie się jednocześnie doskonałą dekoracją.

Zaloguj się, by skomentować