View the embedded image gallery online at:
https://ewnetrze.pl/bialy#sigProId2f51b2cbba

Biel jest kolorem bardzo popularnym, który, mimo barwnych mód, niezwykle często można spotkać we wnętrzach. Nic w tym dziwnego – biały jest uniwersalny, niekłopotliwy, w aranżacji optycznie powiększa wnętrza i dodaje im światła. Ponadto biel doskonale łączy się z pozostałymi kolorami, wydobywając ich pełnię oraz wyrazistość.

    Myśląc o bieli we wnętrzach z pewnością kojarzymy ściany, warto pamiętać jednak, że biel to również sufit (lekko kontrastujący z barwą ścian) lub podłoga. Niektóre pomieszczenia są wręcz skąpane w bieli, warto jednak uważać, by nie przesadzić, tworząc wnętrze, które kojarzyć się może z laboratorium lub – co gorsza – ze szpitalem. By wyeliminować takie ryzyko wystarczy połączyć biel z innymi tonami, na przykład z jasnym różem, błękitem, pistacją... wnętrze na pewno zaprezentuje się wówczas swojsko i przytulnie. Z mocniejszymi kolorami pokój nabierze mocniejszych, nawet drapieżnych, akcentów – biel sprawdzi się bowiem w różnego typu aranżacjach, od nowoczesnych począwszy, a na tych w stylu retro skończywszy.
    Co bardzo istotne, nie należy nigdy traktować bieli „bezbarwnie” - ona również posiada zróżnicowane odcienie, wśród których najpopularniejsza jest śnieżna biel lub wariat kremowy. Wciąż modne są (i zapewne takimi już pozostaną) kontrasty bieli i czerni, nadające wnętrzu bardzo wyrazisty charakter. Bardzo chętnie eksponuje się niniejszy kontrast wykorzystując motyw pasków, na przykład na tapecie ściennej. Pasy na ścianach możemy również namalować sami, wymaga to jednak dużej cierpliwości oraz precyzyjnego posługiwania się pędzlem i farbami. Na tle bieli doskonale zaprezentują się obrazy i fototapety, zwłaszcza te o mocnych barwach. Jeśli natomiast zdecydujemy się na jednolicie białą ścianę, dobrze jest nieco ożywić aranżację przez wprowadzenie kolorów na sąsiadujących płaszczyznach lub wykorzystanie naklejek ściennych. Te drobne, ale bardzo efektowne, ozdoby doskonale podkreślą niepowtarzalność pomieszczenia, a nie jest to przecież ich jedyna zaleta – są wszak niedrogie i bardzo łatwe w użyciu.
    Przy bieli doskonale prezentują się panele (jeśli zależy nam na delikatnej aranżacji wybierzmy jasny brąz, beż), pięknie wyglądają cięte i doniczkowe kwiaty.  Biała łazienka potęguje efekt czystości – nie bez powodu wanny i kabiny prysznicowe są przeważnie jasne.
    Jeśli cenisz sprawdzone rozwiązania lub po prostu plan aranżacji wnętrza jest jeszcze w fazie tworzenia, a ty chcesz już rozpocząć remont – wybierz biel. Bez względu na to, jakie decyzje odnośnie urządzenia wnętrza wybierzesz później, każda z nich będzie mogła cieszyć się mianem trafionej.