View the embedded image gallery online at:
https://ewnetrze.pl/braz#sigProId511b7b7131

Ta ciepła barwa kojarzy się z naturą: z ziemią oraz z korą drzew. Niegdyś bardzo często stosowana (zwłaszcza w ekskluzywnych aranżacjach), obecnie odnajduje swoje miejsce również w nowocześnie pomyślanym pomieszczeniu. Aby wnętrze nie prezentowało się jednak nieco przygnębiająco  - do czego może doprowadzić nadmiar brązów w aranżacji – warto wzbogacić go o inne akcenty kolorystyczne – pastelowe lub mocne barwy.

    Wybierając brąz, mamy możliwość zapoznać się z wieloma jego odcieniami. Jednym z ciekawych, jasnych, wariantów, jest cappuccino. Zatem, jeśli tylko chcesz, nie musisz poprzestawać na filiżance... możesz wybrać cappuccino, by rozsmakować się w nim w zupełnie inny sposób ;)
    Jeżeli decydujemy się na pomalowanie pokoju na ten odcień (lub też, jako alternatywne rozwiązanie, na położenie tapet), pamiętajmy, by meble i wyposażenie dobrze z nim korespondowały. Jeśli to salon, można zdecydować się na soczyste dodatki, jeśli sypialnia – lepiej wybrać stonowane i wprowadzić dużo bieli.
    Świetny pomysł to brązy w gabinecie. Kolor ten sprzyja skupieniu, zatem na pewno sprawdzi się w miejscu, gdzie wykonuje się projekty lub obliczenia, a także zajmuje dokumentacją. Do gabinetu możemy zatem wybrać brązowe meble, ściany lub zasłony.
    W obrębie salonu brąz można doskonale zgrać z czerwienią, błękitem albo z kolorem pomarańczowym. Warto mieć na uwadze, że ciemny odcień brązu optycznie pomniejsza pomieszczenie, zatem można sobie na niego bezkarnie pozwolić wyłącznie w obszernych i wysokich pomieszczeniach. Mniejsze lepiej zarezerwować dla jaśniejszych odcieni, a także pomalować sufit na biało – w tym wypadku nie  powinno się decydować się na eksperymenty.
    W sypialni bardzo dobrze wypada brąz w połączeniu ze złotem. Tak zaaranżowane wnętrze prezentuje się wyjątkowo przytulnie, a równocześnie bardzo elegancko. Jeśli chcemy rozświetlić pokój do spania, wybierzmy połyskliwą tkaninę, która przykryje łóżko lub zdecydujmy się na barwne, aromatyczne, świece.
    Brąz to, oczywiście, również podłogi. Świetnym wyborem będą panele, zwłaszcza drewniane. Na tak przygotowanej powierzchni po prostu przyjemniej jest chodzić.
    Aranżację w kolorze brązu docenia się najbardziej w pochmurne i zimne dni, jest ona bowiem bardzo przytulna. Nie znaczy to jednak, że zawodzi, kiedy jest ciepło – nadal prezentuje to, co najlepsze, zachęcając do domowych spotkań w rodzinnym lub przyjacielskim gronie.