View the embedded image gallery online at:
https://ewnetrze.pl/szary#sigProIde24949c1e2

Czas, w którym kolor szary uznawany bywał za nudny i ponury, zdecydowanie minął. Obecnie jawi się on jako synonim elegancji, a równocześnie uniwersalności – pasuje wszak do różnych typów aranżacji. Niemniej, warto pamiętać, że szarości samotność jednak nie służy, stąd najlepiej łączyć ją z innymi kolorami.
    
    Jeżeli chcemy, by pomieszczenie nabrało przytulności, warto zestawić szarość z ciepłymi odcieniami, na przykład z żółtym lub z pomarańczowym. Taka kompozycja doskonale sprawdzi się w salonie albo w sypialni. Optyczne ocieplenie wnętrza gwarantowane.
    Ostrożne eksperymenty z szarością zalecane są posiadaczom wnętrz, do których nie dociera dużo światła słonecznego.  Wówczas warto wzbogacić aranżację o ciepłe tony barw lub – co ciekawe – o błękit. Szarość i różowe dekoracje to natomiast delikatne i romantyczne wnętrze, w którym jednak słodycz nie staje się męcząca. Jeżeli preferujemy połączenie szarości z kontrastem czerni i bieli, postawmy na nowoczesną aranżację. W ten sposób można urządzić, na przykład, kuchnię – z całą pewnością zaprezentuje się bardzo przestronnie i wygodnie.
    Wybierając szarość na ściany, sięgamy po farby i/lub tapety. Ostatnie rozwiązanie to wygodna propozycja dla posiadaczy dość wyeksploatowanych powierzchni ściennych – tapety winylowe na flizelinie doskonale pokrywają drobne nierówności ścian. Ponadto grubsze tapety, nawet pozbawione wzoru, często ozdobione są wypukłą, twardą lub miękką, fakturą albo drobinkami brokatu. Prezentują się wówczas wyjątkowo szykownie i elegancko.
    Aranżując pomieszczenie, w którym dominuje szarość, warto wziąć pod uwagę dodatki w soczystych, pełnych energii, kolorach. Za ich sprawą wnętrze nabiera dynamiki, kolorystyka barwnych dodatków zyskuje natomiast na wyrazistości, jako, że eksponowane są one na delikatnym tle.
    Uważajmy na szarość w pokojach dziecięcych – pojawia się ona bardzo rzadko, gdyż, faktycznie, nie jest tam idealnym wyborem w skali makro. Może jednak doskonale sprawdzić się wśród drobnych dodatków, chociażby obrazków czy pluszaków... wszak kolor zająca – szaraka może być tylko jeden.
    Szara kuchnia to natomiast spora doza elegancji, bez względu na to, czy skorzystamy  z surowych dodatków czy z ażurowych zdobień. To ważne pomieszczenie, które często nie jest zbyt duże, dzięki szarościom zyskuje natomiast na przestronności.
    Szarość to spokój i równowaga, których, niestety, coraz częściej nam brakuje. Przytulne wnętrze w zasięgu ręki – wystarczy postawić na szarość i zestawić ją z kompatybilnymi odcieniami.