View the embedded image gallery online at:
https://ewnetrze.pl/fioletowy#sigProId54a235e9f6

Fiolet jest tajemniczym, eleganckim, pełnym wdzięku kolorem, który powstał z połączenia czerwieni i błękitu. Pozwoli „zaczarować” sypialnię, wprowadzając do niej romantyczny nastrój, pięknie ozdobi salon, sprawdzi się w dziecięcym pokoiku. A to nie koniec możliwości, jakie przynosi ta piękna barwa...

    Wyjątkowo ciekawą propozycją ozdobienia salonu jest bardzo jasny fiolet, czyli odcień lila. To nieco rozbielony odcień fioletu, który sprawia, że wnętrze wygląda bardzo subtelnie i romantycznie, uspokaja i zachęca do wypoczynku. Jeżeli jesteśmy amatorami książek, zdecydujmy się na regały w kolorze jasnego brązu, ten sam kolor może pojawić się na podłodze (deski, panele).
Do fioletu pasuje również świeża zieleń, czerwień czy ciepły odcień żółtego koloru. Połączenie mocnego fioletu ze złotem i z czernią sprzyja uzyskaniu interesującego efektu glamour.
    Jeżeli preferujemy głębokie, ciemne, odcienie fioletu, przyjrzyjmy się wnętrzu i zdecydujmy, czy jest ono wystarczająco przestronne. Gdy tak nie jest, lepiej poprzestać na fioletowych dodatkach – wówczas możemy bez obaw pozwolić sobie na przedmioty o dużej intensywności barwy. Kompromisem między prywatnymi preferencjami a rozmiarem i stopniem nasłonecznienia wnętrza może być pokrycie mocnym fioletem jednej ze ścian i zastosowanie jaśniejszych odcieni na ścianach sąsiadujących. Co bardzo istotne, pastelowy kolor optycznie powiększa pokój.
    Fiolet bardzo ciekawie wygląda w nowoczesnej łazience, zwłaszcza, gdy postawimy na charakterystyczne akcenty w mocnych barwach. Takie mogą być na przykład panele albo połyskliwa umywalka.
    Jasne odcienie fioletu to ciekawa propozycja do sypialni. Bardzo ładnie prezentują się fiolety we fiołkowym odcieniu barwy, ciemniejszy lepiej wybrać kupując kapę na łóżko. Tak przytulnie urządzone wnętrza z pewnością będą sprzyjać odpoczynkowi i pozwolą zrelaksować się pod dniu pełnym wrażeń i aktywności.
    A może urządzona w łagodnych fioletach jadalnia? Doskonale pasuje do niej stół i krzesła w jasnych barwach. Elegancką kompozycję dopełnić może bukiecik fioletowych kwiatów, które ustawimy na stole – wyjątkowo ciekawą propozycją są wrzosy.
    Możliwość wprowadzenia fioletu do dowolnej aranżacji i pomysł na umiejętne jego zastosowanie gwarantują wspaniałe wnętrze, w którym wszyscy będą czuli się dobrze.
    Fiolet, według specjalistów zajmujących się wpływem barw na funkcjonowanie organizmy człowieka, doskonale pasuje do wrażliwych, kreatywnych, ludzi o artystycznych predyspozycjach.