View the embedded image gallery online at:
https://ewnetrze.pl/pomaranczowy#sigProId09eb80fc6f

Ociepla wnętrze, wnosi do niego optymizm, a ponadto... pobudza apetyt. Pomarańczowy kolor to świetna barwa dla aranżacji o różnym charakterze. W uwagi na wiele odcieni pomarańczowego, aranżacja z jego udziałem może być niezwykle ciekawa. Warto jednak zachować umiar, by ta dodająca energii barwa nie okazała się męcząca.

    W pomarańczowym salonie na pewno nie będziemy się nudzić. Warto jednak nieco stonować, zwłaszcza wyjątkowo intensywny, odcień tej barwy. Stąd pożądane są wszelkie połączenia z zielenią, szarością oraz z bielą. Pomarańczowe dodatki prezentują się nadzwyczaj świeżo i energetycznie.  Ten ciekawy kolor sprzyja zabawie i kreatywności, pasuje zatem zarówno do pokoju dziecięcego, jak i do gabinetu. Jeśli ktoś nie jest przekonany dużą rozpiętością powyższego zestawienia, niech „zaryzykuje”, a na pewno zmieni zdanie.
    Pomarańczowe elementy prezentują się nadzwyczaj świeżo i uroczo, neonowe odcienie pasują do nowoczesnych wnętrz, stonowane – do rustykalnych, tradycyjnych. Możliwości wyboru bibelotów są wprost nieograniczone, do najpopularniejszych dekoracji należą koce, poduszki, wazony, designerskie figurki – te pasują do nowoczesnego wnętrza. Bardzo duży dom jest kopalnią pomysłów – można, na przykład, zdecydować się na pomarańczowe schody lub akcenty tej barwy na podłodze z kafli czy płytek. Kolorowe kafle stają się coraz modniejsze, na pewno zatem przyciągną uwagę wszystkich, którzy lubią podążać za modą. Dbajmy jednak, by postawione na nich sprzęty nie były wielobarwne, wówczas bowiem ryzykujemy powstanie aranżacyjnego chaosu.
    Kolor pomarańczowy wymaga umiejętnych zestawień z innymi barwami, świetnie koresponduje z zielenią, sprawdzi się w połączeniu z kolorem niebieskim, z bielą, czernią.  Ostatnie dwa kolory uchodzą za najbardziej dopasowane – to połączenie nigdy nie zawodzi, mogą z niego zatem korzystać również debiutanci w dziedzinie modernizacji wnętrz. Nowoczesny sposób aranżowania pomieszczeń z udziałem koloru pomarańczowego to meble i sufit tej barwy oraz ściany w korespondującym odcieniu. Pomarańczowe meble ciekawie prezentują się w ciemnej, nawet nieco mrocznej, aranżacji, którą interesująco „rozświetlają”. Jeżeli wolimy klasyczne, drewniane, meble, niech pomarańczowy znajdzie się na ścianach, na przykład jako tapety wzorzyste lub ozdobione jedynie fakturą.
    W kuchni doskonale sprawdzą się pomarańczowe dodatki, na przykład abażur na lampę albo kuchenne akcesoria. Niech pomarańczowy zaczaruje twoje wnętrza!