poniedziałek, 28 marzec 2016 19:15

Dekoracje, które odmienią Twój przedpokój

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedpokój należy do pomieszczeń, które wymagają pomysłowości i dekoracji, aby wyglądał nowocześnie, a nie pospolicie. Przeczytaj poniższy tekst a dowiesz się, jakie triki pomogą Ci udekorować „wizytówkę domu”.

Co zrobić, żeby przedpokój przestał kojarzyć się z szarą strefą, przez którą przechodzą goście? W końcu powinien on od razu zachęcać do przestąpienia progu Twojego domu. Niestety najczęściej spotykane przedpokoje są ciasne, ciemne i pozbawione jasnego światła. 

 

Nie da się w nim także zaszaleć z ilością mebli, a tym bardziej z ich ekstrawagancją. Żeby Twój przedpokój sprawiał znacznie nowocześniejsze wrażenie, postaw na dodatki i akcesoria, które wizualnie nadadzą mu charakteru. Mogą to byś wielobarwne wieszaki lub naklejki, które uwydatnią Twoje zainteresowania. Dzięki zastosowaniu paru trików, przedpokój przestanie być szary i nudny.

 

inside apartment design home 1

 

To właśnie przedpokój świadczy o wizerunku mieszkania oraz jego domowników. Jak uważają niektórzy, jest nawet ważniejszy od pozostałych pomieszczeń, które często pozostają w zamknięciu przed wścibskimi spojrzeniami. Ma nie tylko z przyjemnością witać gości, ale także ich żegnać, aby chętnie do Ciebie wrócili. Z pewnością zapamiętają kolorowe dekoracje, które znajdą się w Twoim przedpokoju.

 

Zastanawiasz się nad tapetą w przedpokoju? Wydaje się „pewniakiem”, ale nie zawsze się sprawdzi. Jeśli posiadasz zwierzę, nie bierz pod uwagę tapet papierowych. Raczej nie będziesz zadowolony, gdy Twój pies, po spacerze, przyjdzie i otrzepie się z nadmiaru wody i kurzu. Zwłaszcza, gdy dodatkowo, z czułością godną siebie, otrze się o ściany. Efekt „pola bitwy” gwarantowany. A nie o to Ci chodzi.

 

inspire 04

 

Przedpokój często zdobią zdjęcia i sentencje motywacyjne lub serdecznie witające gości. To świetny pomysł, który uatrakcyjni pomieszczenie. Pamiętaj jednak, żeby nie wieszać ramek zbyt wysoko. Nikt nie lubi zadzierać głowy, żeby cokolwiek zobaczyć. Szczególnie złym pomysłem jest wieszanie zdjęć nad framugą drzwi. Ani to ładne, ani nowoczesne. Mniejsze zdjęcia, zdecydowanie lepiej się prezentują na wysokości wzroku.

 

A co z materiałami? W końcu to one ozdabiają dodatkowe pufki, które stoją w Twoim przedpokoju. Świetnym pomysłem będzie tkanina, którą obijesz taboret. Zwłaszcza, że zawsze możesz ją wymieniać, na przykład, z okazji świąt lub nadejścia wiosny. Małe zmiany są zawsze mile widziane. Zwłaszcza, jeśli Twoje wnętrze utrzymane jest w jednolitych barwach. Wyrazisty kolor od razu nada mu nowego życia. 

Czytany 33477 razy
Zaloguj się, by skomentować