piątek, 01 kwiecień 2016 07:16

Gabinet w salonie - jak zaaranżować przestrzeń do pracy i wypoczynku?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zastanawiasz się, czy w Twoim salonie możesz stworzyć przestrzeń do pracy? Oczywiście, że możesz. Sprawdź, o czym musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz remont.

 

Pokój dzienny, w którym możesz zaaranżować gabinet, jest marzeniem wielu osób, które mają możliwość pracy w domu lub tych, których dom jest biurem. Odpowiednia aranżacja pozwala na ułatwienie wytężonej pracy oraz na zainicjowanie kreatywnego myślenia. Jeśli w swoim domu czy mieszkaniu nie możesz sobie pozwolić na osobne pomieszczenie, które będzie służyć Ci do pracy, gabinet w salonie będzie doskonałym rozwiązaniem.

 

Fotolia 102932340 M

 

Nie wiesz jak zaaranżować miejsce na gabinet? Z pewnością powinien być przestrzenny i dawać Ci możliwość swobodnego poruszania się. Pamiętaj jednak, że należy zachować reprezentacyjny walor Twojego salonu. W końcu to w nim będziesz przyjmować gości podczas niedzielnych spotkań. Akcesoria powinny być starannie dobrane i komponować się z całością wnętrza. Salon jest często pomieszczeniem wielofunkcyjnym. Tobie zależy na pracy, Twoim dzieciom na zabawie, a partner ma ochotę obejrzeć dobry film lub poczytać książkę. Ważne, żeby był dopasowany do potrzeb każdego z mieszkańców. Ułatwi to codzienne czynności, nie zabierając cennego czasu.

 

Fotolia 103468327 S

 

W centrum salonu warto postawić stół. Bez problemu może służyć do spożycia niedzielnego obiadu, a także jako biurko, na którym stanie laptop i potrzebne dokumenty. Jeśli zależy Ci na funkcjonalności, która nie zabiera przestrzeni, zdecyduj się na przegródki, które znajdują się pod blatem stołu. Schowasz tam potrzebne przedmioty, które ułatwią Ci szybką transformację stołu z jadalnego na gabinetowy. Możesz także postawić na stoliki, które są bliźniaczo do siebie podobne. W zależności od potrzeb, mogą zmienić swoją lokalizację i stać się podpórką do laptopa. Możesz postawić je pod ścianą lub obok kanapy. Bez problemu sprawdzą się jako półka na lampkę lub ulubiona kawę.

 

Fotolia 106219451 M

 

 

Jeśli zależy Ci na klasycznym połączeniu salonu z gabinetem, zdecyduj się na jasną kolorystykę. Ciemne barwy sprawią, że podział stanie się bardziej widoczny. Sprawi to, że całe pomieszczenie wyda się mniejsze, bardziej ciasne i ponure. Zdecyduj się na białe meble, które odświeżą pomieszczenie, a jako akcesoria użyj neutralnych elementów. Sprawdzi się także jasne drewno. Świetnie sprawdzą się pastelowe dodatki oraz odpowiednio zaaranżowane szkło. Odbijając światło, nada pomieszczeniu blasku i świeżości. 

Czytany 27669 razy Ostatnio zmieniany piątek, 01 kwiecień 2016 07:27
Zaloguj się, by skomentować