piątek, 19 sierpień 2016 06:54

Narożnik vs. sofa

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podczas urządzania salonu z pewnością nadejdzie moment, w którym zaczniemy zastanawiać się wyborem między narożnikiem i sofą. Obydwa meble prezentują się równie dobrze, nie istnieje także znaczna dysproporcja cenowa, która czasem „pomaga” w podjęciu decyzji. Co zatem wybrać? Wszystko zależy od naszych potrzeb.

 

Narożnik – efektowny i wygodny

Jeżeli mamy do dyspozycji duży dom lub mieszkanie o sporym metrażu, zazwyczaj decydujemy się na narożnik. Dla większej ilości domowników to wygodniejsze rozwiązanie, bo wszyscy mogą komfortowo zasiąść obok siebie. Narożnik docenią także osoby, które lubią zrelaksować się w pozycji półleżącej czy nawet leżącej. Mebel pozwala wyodrębnić w salonie tzw. strefę wypoczynku, doskonałą także wtedy, gdy chcemy podjąć gości. Wzrastająca w ostatnich latach popularność narożników powoduje, że wyglądają one coraz bardziej wymyślnie. Wielość kolorów tapicerek pozwoli na wybór odcienia doskonale dopasowanego do barw aranżacji. W przypadku dużych, ale niezbyt ustawnych wnętrz, istnieje możliwość wykonania narożnika na wymiar.

living room 408260 1280 1

 

Warto pamiętać, że narożnik będzie stanowił, czy tego chcemy, czy nie, jeden z centralnych punktów aranżacji. Z tego powodu lepiej zdecydować się na neutralny kolor obicia, który zawsze pasuje do stylistyki pozostałych mebli oraz dodatków.

 

Sofa – dla zwolenników wnętrzarskich metamorfoz

W przeciwieństwie do narożnika, sofa jest bardzo „mobilnym” meblem. Dość lekka i niezbyt duża może być bez większych trudności przenoszona w różne obszary pomieszczenia. W przeciwieństwie do narożnika, sofa nie musi znajdować się w rogu pokoju. Możemy ustawić ją nawet na środku, dzięki czemu zyskamy możliwość wyrazistego wyodrębnienia strefy wypoczynku.

 

living room 1078916 1280

 

Zwykle wybierana przez posiadaczy niewielkich mieszkań – nie zabiera dużo przestrzeni. Do sofy zazwyczaj dokupujemy fotele, jeśli nie z myślą o domownikach, to mając na względzie gości. Większe sofy można rozkładać, zyskując w ten sposób miejsce do spania. Przy wyborze takiego wariantu mebla lepiej wybrać sofę rozkładaną najpierw do góry niż od razu wysuwaną do przodu. Ta druga szybko zostawia ślady na panelach albo dywanie. Niewielkie sofy, wyłącznie z funkcją siedzenia, cechuje często bardzo oryginalny design. To duży atut dla zwolenników niestandardowych aranżacji, dla których wygląd mebla jest ważniejszy od jego funkcjonalności.

 

living room 809833 1280

Czytany 30917 razy
Zaloguj się, by skomentować