Nietypowa ściana, czyli zoom na geometrię

 

To jedna z najbardziej oryginalnych i widowiskowych możliwości, na aranżację Twojej ściany. Do czego będą pasować geometryczne wzory i jak sprawić, żeby nie przyćmiły dodatków w pomieszczeniu?

 

Geometryczne wzory to bardzo ciekawe i oryginalne wykończenie ścian. Pamiętaj jednak, że są bardzo wyrazistym elementem. Świetnie sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach, w których będą odgrywać główną rolę lub jako uzupełnienie stylu boho. Twoje indyjskie mieszkanie tylko czeka na równie indyjskie ściany? Zastanów się czy chcesz aby wzory zdobiły wszystkie ściany, czy może tylko jedną. Ta pierwsza opcja może optycznie pomniejszyć wnętrze i sprawić, że wyda się ono zagracone i pełne chaosu.

Jaką geometrię wybrać?

W zależności od Twoich upodobań, możesz zdecydować się na fototapetę albo naklejki. Jeśli chciałbyś samodzielnie wykonać geometryczny ornament na swojej ścianie, wystarczy że zaopatrzysz się w upatrzony szablon oraz farbę do malowania. Dzięki temu samodzielnie wykonasz piękne geometryczne wzory. To bardzo szybki sposób na ich namalowanie oraz bardzo popularny. Z pewnością wnętrze od razu sprawi wrażenie bardziej nowoczesnego i „żywego”. Umiesz malować? W takim razie zrezygnuj z szablonów i samodzielnie namaluj cos na swojej ścianie. Boisz się, że wyjdzie nierówno? Nie przejmuj się! Drobne potknięcia tylko podkreślą indywidualność Twojego malunku. Jeśli nie wierzysz w swoje umiejętności manualne zarówno na szablonach, a tym bardziej samodzielnie, postaw na zakup geometrycznych naklejek.  Nie wymagają wielkiego nakładu pracy, ponieważ wystarczy że je nakleisz w wybranym przez siebie miejscu. Możesz także przebierać w ich grubościach. Producenci zaserwowali szeroki wybór i zdecydować się możesz na takie, które są wypukłe, przypominają płaskorzeźby. Co więcej, takie naklejki można przyklejać także na tapety.

Zapamiętaj, zanim zdecydujesz się na geometryczne wzory

  • Niezależnie od wybranej metody nałożenia geometrycznego wzoru, pamiętaj o ogólnym wystroju Twojego wnętrza. Wzory nie będą pasować do każdego pomieszczenia, a przecież zależy Ci na jego dekoracji. Geometryczne wzory doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o dużym metrażu i najlepiej na pojedynczej ścianie np. jako tło kanapy lub telewizora.

  • Pamiętaj o wysokiej jakości produktach. Tylko tak nie zrobisz krzywdy ścianie oraz swojemu poczuciu estetyki. Zapoznaj się z ofertą producentów i wybierz taki produkt, który najbardziej sprosta Twoim wymaganiom.

Zaloguj się, by skomentować