Czym udekorować szare wnętrze?

Szare pomieszczenia prezentują się niezwykle stylowo, jednak wymagają dodatków, które je nieco rozweselą. W tym przypadku nie trudno popaść w monotonię, a przecież szare tło to idealna okazja do zabawy akcesoriami.

Eleganckie minimalistycznie urzdzone wntrze

Szara przestrzeń to idealne miejsce, aby zaszaleć. Nie tylko z dodatkami, ale także z kolorem, który podbije jednolitą przestrzeń. W końcu szare wcale nie musi oznaczać nudne. Aby podbić odcień, który został w domu wykorzystany warto postawić na dodatki, które albo staną się dla niego duetem, albo sprawią, że stanie się ono tłem. Co wolisz? Szarość wiąże się również z praktycznym minimalizmem, który nie lubi zbyt wielu dodatków, ponieważ ma bronić się sam. Świetnie sprawdzą się sprzęty, które będą posiadały proste, jednak geometryczne kształty. Obecnie na czasie jest dobry i interesujący design, dlatego warto przełożyć go na przedmioty codziennego użytku. Ciekawym rozwiązaniem mogą stać się również geometryczne wzory, które udekorują Twoją ścianę w salonie.  

ARTYKUL 1 salon nr 1

Kolor szary pięknie komponuje się z bielą, która sprawia, że staje się on bardziej soczysty i elegancki. Aby jednak całość nie wydała się zbyt nudna, postaw na kolorowe dodatki, jak np. soczyście czerwona lampa czy chabrowy dywan, po którym codziennie będziesz chodzić boso. Nie zapomnij o interesujących obrazach oraz pamiątkach z wakacji, które nie mogą zginąć w gąszczu albumów albo głębokich szuflad. W przypadku szarego wnętrza bardzo istotne są wyraziste detale, które nadadzą mu życia i charakteru. Ostatnio bardzo modne stało się wykorzystywanie betonu architektonicznego, który wprawdzie również jest szary, jednak jego surowa forma pięknie komponuje się ze stonowaną kolorystyką na dodatkach.

living room 408260 1280 1

Postawić możesz również na kolorowe fronty i interesujące wykończenie ścian. Obecnie do wyboru masz szeroki wybór tapet, które oferują kolorystykę i wzory niczym z dalekich baśni. Świetnie sprawdzą się nie tylko soczyste kolory, ale także bogate wzornictwo rodem z Indii. Na podłodze w kuchni niech pojawią się wzornicze płytki, które codziennie będą budziły przyjemne skojarzenia.

Całość aranżacji tkwi w szczegółach. To Ty powinieneś zdecydować, jakie kolory sprawdzą się najlepiej i jakie dodatki. Czy będzie to designerska lampa czy może komoda w stylu vintage. Najważniejsze, aby Twoje wnętrze było miejscem, do którego wracasz z przyjemnością. 

Zaloguj się, by skomentować