Mały przedmiot - Duży efekt

Uwielbiamy przyglądać się metamorfozom wnętrz. Są inspiracją dla zmian we własnych ,,czterech kątach". Pozwalają na nowo odkryć potencjał naszego wnętrza. Wystarczy zadbać o efektowne dodatki, a całość nabierze nowego charakteru.

 

Zabawa detalami

 

Wybierając detale do sypialni czy pokoju gościnnego, przychodzą nam do głowy poduszki. Rodzaj materiału oraz wytłoczeń warto dobrać do stylistyki całego pomieszczenia lub zdecydować się na kontrastujące zdobienia. Prostym ale efektownym rozwiązaniem będą białe poduszki. Potrafią grać główną rolę w kolorowym wnętrzu ale również usunąć się w cień, tworząc bazę dla dalszych pomysłów. Marząc o pokoju w stylu retro powinniśmy postawić na dodatki z drewna czy wikliny. W takiej przestrzeni idealnie sprawdzą się ręcznie tkane dywaniki oraz świeże kwiaty. Stawiając na dekorację ścian można wykorzystać fotografie oraz pamiątkowy zegar. Popularne są obecnie naklejki na ściany które sprawiają, że wnętrze staje się nowoczesne.


pillows 697631 1280

 

 

Kwiaty jako dekoracja

 

Kwiaty nie tylko pięknie wyglądają ale również nadają świeżości pomieszczeniu. Modne stały się roślinne ogródki w których znaleźć można różnorodne odmiany kwiatów. Minimalistycznym wnętrzom nadają koloru i sprawiają wrażenie spokoju i harmonii. Mają działanie relaksacyjne. Są idealnym prezentem do nowego mieszkania przyjaciół. Kwiaty mogą służyć do wyznaczenia części pomieszczenia, na przykład pomiędzy częścią kuchenną a jadalnią. Stawiając wysoką palmę w naszym pokoju, optycznie obniżymy sufit.


hyacinth 747131 1280

 

 

Jak wybierać dodatki?

 

Przy wyborze dodatków należy kierować się ich kolorem, stylem i przede wszystkim naszymi upodobaniami. Posiadany sprzęt oraz dodatki powinny ze sobą współgrać i nie tworzyć bałaganu. Najlepiej wygląda połączenie dwóch, trzech barw. Wnętrze staje się bardziej przestronne a zarazem interesujące. Jeśli eksperymenty nie są naszą mocną stroną, warto zdecydować się na białe ściany i kolorowe dodatki lub na odwrót. Co zrobić jeśli nie chcemy zmieniać koloru ścian, ale marzymy o optycznie wyższym pokoju? Wystarczy pobawić się zasłonami, naszywając na nich podłużne pasy

Zaloguj się, by skomentować