Jak udekorować wigilijny stół?

Od świtu pieczesz Wigilijne przysmaki, a zapach piernika roznosi się po całym domu. Choinka ozdobiona, a pod nią czeka miejsce na wymarzone prezenty. Pozostaje tylko zadbać o stół, który będzie królował podczas świątecznego wieczoru.

 

Boże Narodzenie obiad 1003539 1280

 

Kto z nas nie lubi zasiadać przy suto zastawionym stole? Wśród pierogów z kapustą i grzybami, makowcem oraz kompotem z suszu. Zwłaszcza, jeśli oprócz ulubionych przysmaków, zachwyca nas atrakcyjną formą podania. W czasie świą przy wigilijnym stole zbiera się cała rodzina. Świąteczny stół, nie jest już tylko miejscem do usytułowania potraw, Ważne są dekoracyjne detale, które uzupełnią nastrój tego wyjątkowego dnia. Eleganckie naczynia i efektowne stroiki, pozwolą nadać Wigilijnej kolacji, magicznej aury, a przy okazji może być doskonałą okazją do zabawy.

 

christmas 583369 1280

 

Świąteczny stół, już sam w sobie jest magiczny. Warto jednak pokusić się o dekoracyjne serwetki czy pozłacane gałązki. Jeśli chcesz podkreślić świąteczny klimat, wybierz nasycone kolory. Dzięki nim, banalny, biały obrus, zyska na charakterze i atrakcyjności. Możesz zdecydować się na białą serwetę lub ręcznie robiony bieżnik. Jeśli jesteś miłośnikiem tkanin, w ten wieczór, warto zadbać o ich jakość. Wzorzyste obrusy, z bogatymi złoceniami, pozwolą gościom poczuć się jak na królewskiej kolacji. 

 

place setting 1056286 1280

 

Mimo, że w Święta, dozwolona jest feeria barw, nie przesadź. Kolory na Twoim stole nie mogą przysłaniać ozdobionych ciasteczek, owoców ani potraw, na które najbliżsi czekają cały rok. Jeśli marzy Ci się klasyka, postaw na połączenie bieli i złota lub baśniowego błękitu ze srebrem. Będą się pięknie komponowały przy równie szlachetnych talerzach oraz sztućcach. Masz ochotę postawić na soczystą czerwień? Świetnie sprawdzi się w jasnych pomieszczeniach. Jeśli dodasz do niego zielone akcenty, poczujesz się jak w pachnącym jodłą, gaju. Pamiętaj o takich dodatkach, jak zdobione świece, łańcuchy czy bombki choinkowe. Obecnie spotkać można gotowe świece, które imitują zapach szyszki lub uwielbianego piernika. Dla odważniejszych, znajdą się też takie, o zapachu „wigilijnego wieczoru”. Śiwtnym dodatkiem będą laski cynamonu połączone czerwoną wstążką, wokół nich rozłóź kilka gwiazdek anyżu, po za walorami estetycznymi będą emanowały zapachem świątecznych wypieków.

 

red winter spices decoration

Pamiętaj, że na Wigilijną wieczerzę czeka się cały rok. Warto zadbać o magiczną atmosferę przy stole. Pamiętaj, żeby pod obrus włożyć sianko i monetę. Przyniosą Ci miłość i dobrobyt. 

 

Zaloguj się, by skomentować