Lateks we wnętrzu

Do niedawna, lateks kojarzony był ze słabej jakości materiałem, który sprawiał wrażenie „taniości”. Od jakiegoś czasu podbija serca projektantów wnętrz. O co tyle szumu? I jak urządzić wnętrze z lateksu?

 

Dekorowanie wnętrz lateksem, jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. To idealny pomysł dla osób, którym znudził się minimalizm i mają ochotę odrobinę zaszaleć. A nie da się ukryć, ten materiał na to pozwala. Ale jak go „ugryźć” żeby wnętrze, mimo wszystko, wyglądało z klasą i ze smakiem? Lateks można użyć dosłownie wszędzie. Sprawdzi się zarówno w salonie, łazience, a także w kuchni. Niemożliwe? A jednak! Dodatkowo, lateksowe dekoracje są bardzo proste, żeby zająć się nimi samemu. To jak? Decydujesz się na lateksowy zawrót głowy?

 

bed 621742 1280

 

Nie da się ukryć, że moda na aranżację wnętrz z lateksu, małymi kroczkami wchodzi do polskich domów. Dzięki temu, możesz zaskoczyć swoich bliskich nietuzinkowym wnętrzem. Dużą nowością, są tapety z lateksu, które umożliwiają nowe rozwiązania aranżacyjne. Można nimi okleić ściany lub meble. Indywidualiści będą zachwyceni. Wzory można samemu zaprojektować. Zadowolą również fanów ekologii, ponieważ lateks jest bezwonny oraz należy do znacznie mniej łatwopalnych materiałów. Lateksowe nadruki są odporne na wilgoć, zadrapania oraz promienie słoneczne. Dzięki temu, zachowają swoją jakość na długi czas.

 

Co można pokryć lateksem? Można go wykorzystać do pokrycia, między innymi, do dekoracji oraz pokrycia mebli oraz ścian. Sprawdzi się również na elementach wykończenia, takich jak poduszki czy blaty. Dodatkowo, każdy wzór jest robiony na indywidualne zamówienie. Jako lateksowy nadruk, świetnie będzie wyglądało dowolnie wybrane zdjęcie lub zaprojektowana grafika. Zaskoczeniem może być, że lateks sprawdzi się również w pokojach dziecięcych. 

 

bedroom 416063 1280

 

Kusi Cię wnętrze z lateksu? Świetnie! Jedną z głównych zalet, jest bardzo proste nakładanie lateksowych tapet. Poradzisz sobie z tym, bez pomocy fachowców. Do naklejenia tapety nie potrzeba żadnego kleju ani narzędzi pomocniczych. Tapetę z lateksowym nadrukiem zanurz w wodzie, a następnie przyklej ją, na zmoczoną wodą, ścianę. Taki sposób naklejania umożliwia specjalny druk, który już jest pokryty klejem. Kolejną zaletą, jest ekologiczność lateksowych materiałów. Do produkcji tuszów używa się naturalnego rozpuszczalnika, czyli wody. Nie posiadają żadnych substancji chemicznych. Dzięki temu, lateks jest na tyle bezpieczny, że spokojnie można go użyć również w dziecięcych pokojach. 

Zaloguj się, by skomentować