piątek, 11 grudzień 2015 20:41

Sposób na modny przedpokój

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W myśl powiedzenia, „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, przedpokój należy do najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu. Stanowi pierwsze wrażenie o Tobie i Twoim wnętrzu. Odpowiednio zaaranżowany przedpokój, już na wejściu mile zaskoczy Twoich gości.

 

Poznając nowych ludzi, wymieniasz się wizytówkami. Tak też powinieneś traktować swój przedpokój. Urządzając go, pamiętaj, że ma być nie tylko funkcjonalny, ale też estetyczny. Ma zachęcać Twoich gości, aby weszli dalej. W zależności od wielkości przedpokoju, warto dostosować jego kolorystykę do reszty wnętrza. W małym, ciasnym pomieszczeniu świetnie sprawdzi się jasna tapeta. Wybierają tę, w podłużne paski, przedpokój wyda się jeszcze dłuższy niż w rzeczywistości. Możesz też zdecydować się na białą lub beżową farbę. Dzięki temu rozświetlisz pomieszczenie, które optycznie wyda się większe. Jeśli masz ochotę na odrobinę nowoczesności, zdecyduj się na fototapetę. Nada charakteru wnętrzu, które zazwyczaj nie należy do największych. Ważne, żeby kolorystycznie komponowała się z resztą Twoich „czterech kątów”. Na ścianach powieś osobiste drobiazgi. Mogą to byś zdjęcia z ulubionych podróży, rodzinne wspomnienia lub inspiracje. Modne stały się sentencje, które od wejścia witają Twoich gości. Tobie również przyjemnie będzie się wracało do domu, gdy po otworzeniu drzwi przywita Cię „Hello, beautiful”.

 

foyer 902404 1280 1

 

 

W przedpokoju powinny znaleźć się rzeczy, które musisz mieć codziennie pod ręką. W końcu nic tak nie denerwuje, jak szukanie kluczy po całym domu lub wciśniętej gdzieś w kąt, ulubionej kurtki. Przy drzwiach zamontuj szafki, które pomieszczą nie tylko Twoje obuwie. Jedna z nich może służyć jako schowek na dokumenty, parasole i inne przydatne akcesoria. Nad nią powieś wieszaki na płaszcze. Jeśli uwielbiasz kapelusze, świetnym rozwiązaniem będą osobne wieszaki. Wszystko umieść w jednej części pomieszczenia tak, aby nie zagracało całego przedpokoju. Świetnym rozwiązaniem jest pufa, na której można postawić torebkę lub usiąść, podczas zmiany obuwia. Nie musi być tylko funkcjonalna. Wybierając tę wyszywaną delikatnymi, złotymi nićmi lub obitą w pikowany materiał, masz gwarancję stylowego dodatku.

 

furniture 382154 1280

 

 

Jeśli masz ochotę na odrobinę szaleństwa, zdecyduj się na jeden charakterystyczny element. Mogą to być meble, dodatki lub interesująca podłoga. Ważne, żeby Twój przedpokój był spójny z resztą pomieszczeń oraz zachęcał do odwiedzin. 

Czytany 38176 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 grudzień 2015 20:58
Zaloguj się, by skomentować