5 najczęstszych błędów przy urządzaniu sypialni

Nie trudno jest zapomnieć o kilku szczegółach, podczas aaranżowania swojej wymarzonej sypialni. Skupiając się na jej wygodzie oraz komforcie, często zdarzają się wpadki, o których wcześniej nie miałeś pojęcia. Przeczytaj, jakie błędy są najczęściej popełniane podczas urządzania sypialni, a na pewno ich unikniesz.

 

 

Wpadki aranżacyjne to nieodłączny element prawie każdego remontu. W ferworze licznych obowiązków możesz zapomnieć o szczegółach, które na końcu okazują się bardzo istotne. Zwłaszcza, jeśli aranżujesz swoje pierwsze mieszkanie, które ma być tym wymarzonym i idealnym. Rezultat może i będzie zadowalający, ale jednak ciągle będziesz pamiętać, że to nie to czego chciałeś. Przedstawiamy Ci najczęściej popełniane błędy, które pomogą Ci uniknąć własnych. Gwarantujemy, żęe dzięki tym radym uzyskasz wymarzone wnętrze.

 

sample room 874387 1280

 

  1. Zastanów się, jaka powinna być Twoja sypialnia. Jeśli nie posiadasz dużego metrażu, zastanów się, czy Twoja sypialnia służy tylko regeneracji, czy może pełni również funkcję salonu. Ważne jest, aby Twoja sypialnia pasowała do reszty pomieszczeń. Warto się nad tym zastanowić już podczas projektowania pomieszczenia, aby później móc bawić się dowolnymi fakturami podłogi, mebli i dodatków.

 

  1. Niech słowem klucz stanie się funkcjonalność. Przecież nie możesz się codziennie potykać o źle ustawioną lampkę czy podnóżek. Zapomnij o gotowych rozwiązaniach, które zobaczyć możesz w każdym katalogu reklamowym. Zwróć uwagę na to, po jakiej przestrzeni w sypialni się poruszasz, aby zachować swobodę ruchów.

 

hotel 905504 1280

 

  1. Ciemne wnętrza są z pewnością stylowe, jednak czy na pewno chcesz takie mieć? O ile posiadasz w sypialni duże okno, przez które wpada znaczna ilość światła, ma to sens. Jeśli jednak Twoja sypialnia to przestrzeń zamknięta, ciemna kolorystyka sprawi, że całość wyda się przygnębiająca i znacznie mniejsza, niż jest w rzeczywistości. Nie wyobrażasz sobie swojej oazy bez ciemnego akcentu? Pomaluj jedną ze ścian, niech stanie się jednym z akcentów pomieszczenia. W ten sposób uatrakcyjnisz wnętrze i nie sprawisz, że będze wydawało się jeszcze mniejsze.

 

  1. Odcienie ziemi, zwłaszcza brązy i beże, to z pewnością piękne kolory. W dużej mierze są nadużywane, przez co Twoja sypialnia nie będzie oryginalna, a nadmiar tego samego koloru jedynie zmęczy oko. Dodatkowo, zamiast poczucia ciepła i jasności, uzyskasz wnętrze, które sprawi wrażenie smutnego i nijakiego. Niech ściana pozostanie delikatnie beżowa, do tego wkomponuj brązowe meble. Całość wykończ dodatkami w soczystych barwach.

 

bed 881120 1280

 

  1. Małe pomieszczenie nie świadczy o tym, że niewielkie muszą być także dodatki. To bardzo częsta tendencja, która wcale nie gwarantuje, że sypialnia sprawi wrażenie większej. Wymiary takich dodatków, jak dywan, w dużej mierze aranżują pomieszczenie i je wykańczają. Postaw na nieozdobione podłogi, albo na mały dywan zaraz przy łóżku. Tylko tutaj prezentuje się on dobrze i przemyślanie.

Zapisz

Zapisz

Zaloguj się, by skomentować