Ciepłe kolory ścian – czemu powinieneś się nimi zainteresować?

To właśnie one świadczą o tym, jak Twój dom odbierają zaproszeni przez Ciebie goście. To również za ich sprawą w swoim domu czujesz się błogo i spokojnie. Ciepłe kolory sprawiają, że nie można przejść obok nich obojętnie.

 

Nie da się ukryć, że ciepłe kolory fantastycznie wyglądają w wnętrzach, które są mocno nasłonecznione. Ciepłe barwy odbijają światło, dzięki temu pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne i radosne. Jakie kolory wybrać, aby Twój dom otaczał się spokojem, a jednocześnie pozytywną energią?

 

Nowoczesna kuchnia z mocnymi akcentami fioletu

 

Barwy zmieniają się w zależności od ilości światła, jakie na nie pada, oraz jego jakości. Twoje pomieszczenie wychodzi na wschód? Jesteś szczęściarzem, ponieważ to właśnie tutaj możesz liczyć na największa ilość naturalnego oświetlenia, zwłaszcza rano. Zawsze marzyłeś, aby budziły Cię promienie słońca? W takim razie doskonale podbiją je soczyste kolory na ścianach. Niebieskie tony promieni, świetnie podkreślą fakturę koloru żółtego czy energetycznej pomarańczy. Okna, które skierowane są na stronę zachodnią będą doświetlane promieniami z czerwonym połyskiem. Warto na to zwrócić uwagę, gdy będziesz wybierać ciepły kolor do Twoich ścian. Znacznie lepiej się prezentują, gdy pada na nie wschodzące światło, natomiast ich intensywność podkreśli zachodzące. Pamiętaj o tym, ponieważ kolor, który podoba Ci się na co dzień, doświetlony może stać się zbyt jaskrawy.

 

Tapeta Meistervlies Pro Protect   AS Creation

 

Kolor ściany a światło

Intensywny stopień nasłonecznienia wnętrza powoduje, że powstaje kontrast pomiędzy światłem przy oknie, a tym wewnątrz pomieszczenia. Może to się stać problematyczne, podczas wybierania koloru farby. W takiej sytuacji najlepiej decydować się na delikatne kolory, którymi pomalujesz okolice okna, reszta może być znacznie bardziej intensywna. Jeśli do Twojego pomieszczenia wpada duża ilość światła, postaw na zimne barwy. Znacznie lepiej będą się prezentowały na Twojej ścianie.

 

Tapeta Brigitte 5   AS Creation

 

Jakie kolory wybrać?

Zastanawiasz się, czy zdecydować się na ciepłe czy zimne tony? W tym przypadku bardzo ważna jest przestrzeń, jaką posiadasz. Zimne barwy, np. odcienie niebieskiego, zieleni, optycznie powiększają wnętrze, natomiast oranżowe kolory je zmniejszają. To właśnie dlatego staje się ono znacznie bardziej przytulne i urokliwe. Kolory mają również zastosowanie, które może sprawić, że pomieszczenie wyda się głębsze. W tym przypadku doskonale sprawdzą się ciepłe tonacje. Im mocniejsza barwa, tym bliższa wydaje się przestrzeń w pomieszczeniu.

 

living room 628968 1280

Zaloguj się, by skomentować