Jak dobrać kolor ścian?

Przy aranżowaniu wnętrza warto pamiętać o kolorach.. Źle dobrane, potrafią zepsuć cały efekt. Odpowiednio przemyślane, potrafią nadać mu całkowicie nowy wygląd.

 

Aby stworzyć wyjątkowe wnętrze powinniśmy odpowiednio dobrać kolory, które będą się w nim pojawiać. Nie powinny one być za ciemne, ponieważ stworzą wrażanie niczym z piwnicy. Znowu w za jasnych pomieszczeniach, możemy czuć się zbyt sterylnie. Niektóre kolory pozwolą optycznie przybliżyć pomieszczenie, a inne oddalić. Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Wybrane barwy wpływają na nasze samopoczucie oraz nastawienie do życia. Pamiętajmy, żeby zwrócić uwagę na sąsiedztwo, intensywność oraz oświetlenie, które znajdują się w pobliżu wybranego koloru.

 

kk

 

 

Często zdarza się, że podczas miksowania kolorów, przedobrzamy. Równie popularnym zjawiskiem jest, wręcz przesadne, zamiłowanie do bieli, beży czy brązów. Takie połączenie może szybko się znudzić i powodować frustracje. Wtedy łatwo o zły dobór zamiennika. Warto wybrać żywe kolory, od razu natchną nas do życia i dodadzą energii. Wybierając czyste kolory warto pamiętać, że idealnie wyglądają w ostrym południowym słońcu. Najlepiej zastosować je w formie akcentów w naszym wnętrzu, świetnie je ożywią.

 

33

 

Wybierając kolor żółty, mamy gwarancję ciepłego i przytulnego wnętrza. Odcień chłodny uzyskamy, jeśli zdecydujemy się pastelowe odcienie tej barwy. Potrafi ocieplić każde pomieszczenie. Dzięki temu, poleca się go zwłaszcza do pomieszczeń, które są słabo oświetlone lub w ogóle. Należy jednak uważać na jego intensywność, ponieważ potrafi zmęczyć oko. Najlepiej zdecydować się na jedna ścianę w tym kolorze. Kolor żółty warto połączyć z bielą. Pastelowe odcienie będą fantastycznie sie prezentowały z zielenią. Te duet kojarzy nam się z latem i pachnącą łąką, dlatego stworzy wrażenie odpoczynku i dobrej pogody. Sprawdzi się idealnie, kiedy za oknem pada deszcz.

 

333

 

Kolory warto dopasować do funkcji, jaką będą pełnić w pomieszczeniu. Nie zapominajmy też o własnej osobowości. Nie chcemy przecież męczyć się w naszych „czterech kątach”. Przy pomocy konkretnych barw możemy stworzyć sobie miejsce do relaksu. Wtedy warto pomalować ściany na niebiesko lub zielono, te kolory mają charakter uspokajający i wspomagający skupienie. Różowa sypialnia będzie bardziej dziewczęca, a pomarańczowy salon będzie sam przyciągał do nas gości. 

Zaloguj się, by skomentować