Odpoczynek w ogrodzie - wybierz idealne meble

Posiadacze domów jednorodzinnych lub ogródków działkowych mają powody do radości. Nawet jeżeli nie mogą pozwolić sobie na długie wojaże, ciepłe dni zapowiadają się dla nich wspaniale. Wypoczynek pod chmurką, samotny lub w przyjacielskim czy rodzinnym gronie, sprawia bardzo wiele satysfakcji. Żeby w pełni z niego korzystać, zadbaj o odpowiednie meble ogrodowe. Zobacz, na co zwrócić uwagę.

 

Meble – wygodne i funkcjonalne

Wybór mebli uzależniamy od kilku czynników. Pierwszy to, oczywiście, nasze preferencje - meble muszą nam się, oczywiście, podobać. Równie ważny jest jednak także metraż, którym dysponujemy. W przestrzeni dużego ogrodu będzie można pozwolić sobie nawet na sofę czy fotele, niewielka działka wymaga natomiast pewnej aranżacyjnej wstrzemięźliwości.

Jeżeli chcemy oszczędnie gospodarować miejscem, zdecydujmy się na stół z rozkładanym blatem i leżaki. Nowoczesne modele są bardzo funkcjonalne, ponieważ pozwalają na regulację kilku pozycji oparć.

 

garden 831995 1280

 

Bujające się meble przypadną do gustu nie tylko dzieciakom. Któż z nas nie chciałby uciąć sobie krótkiej drzemki na hamaku lub zrelaksować się na wygodnym, bujanym, krześle? Nie potrzeba wielkich nakładów sił i środków aby to marzenie stało się rzeczywistością.

Jeśli ogród wychodzi na południową stronę, trzeba pamiętać o zapewnieniu sobie cienia, z którego skorzystamy, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota. Nieodzowny jest zatem zakup parasola albo przenośnej wiaty. Ilość dostępnych wariantów, zróżnicowanych według kształtów i barw, sprawia, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

branch 420863 1280

 

Plastikowe, drewniane, rattanowe... a może metalowe?

Pamiętaj, że przy zakupie mebli liczy się nie tylko ich wielkość i kształty. Bardzo istotny jest także świadomy wybór tworzywa, z którego zostały wykonane. Ogromną popularnością ciągle cieszą się ogrodowe meble z plastiku. Faktycznie, mają sporo zalet: są niedrogie, łatwe w konserwacji i lekkie. Nie da się jednak ukryć, że nie należą one do najpiękniejszych. Wielbiciele ogrodowej estetyki na pewno chętniej sięgną po meble wykonane z drewna lub z rattanu. Te pierwsze, jeśli są odpowiednio pielęgnowane, mogą nam służyć ponad ćwierć wieku. Drugie nie należą do zbyt trwałych, chyba, że.... zdecydujemy się na sztuczną odmianę rattanu, czyli tzw. polirattan.

 

Meble z metalu pasują do ogrodów urządzonych w stylu modernistycznym. Są solidne i wytrzymałe, co bez wątpienia należy do ich największych zalet. Musimy jednak pamiętać, aby w upalny dzień stawiać je w cieniu. W słońcu bardzo szybko się nagrzewają, co może skutkować przykrą niespodzianką przy siadaniu.

Zaloguj się, by skomentować