Inspiracje na Halloween

Strojenie domów na Halloween nie jest jeszcze w Polsce popularne. Warto jednak zainspirować się amerykańską tradycją i zaskoczyć swoich sąsiadów.

 

Halloween jest jednym ze świąt, które pozwala wykazać się ogromną wyobraźnią. Dzięki dekoracjom możemy ożywić wnętrze, a także cały dom. Zwłaszcza, jeśli mamy zaplanowane przyjęcie z tej okazji. Dzięki dekoracyjnym sztuczkom możemy stworzyć swój własny dom strachów.


3287459700 83caf257af o

 

 

Dominującymi kolorami są głównie czerń oraz pomarańcz. Razem pozwolą stworzyć mroczną atmosferę, Z okazji Halloween można postawić na drobne dodatki lub odważniejszą aranżację pomieszczenia. Popularnością cieszą się naklejki na ściany z motywami nietoperzy, szkieletorów czy postaci ze strasznych filmów. Idealnie sprawdzą się naklejki, które świecą w ciemnościach. Takie rozwiązanie można zastosować również na co dzień. Do złowrogich naklejek warto dobrać czarne tkaniny, np. ciężkie zasłony, koce i poduszki. Dopasowując oświetlenie warto postawić na kilkanaście różnego rodzaju świeczek. Nadadzą wnętrzu odrobinę grozy. 

 

dark 15739 1280

 

Osoby, które lubią wyzwania mogą samemu zrobić dekoracje. Najprostsze będą sztuczne wiedźmy, lampiony lub światełka – gałki oczne. Te ostatnie zrobić można za pomocą piłeczek pingpongowych z naklejonym sztucznym okiem. Wystarczy włożyć do nich diody LED, dzięki którym gałki nie będą się nagrzewały, dzieki temu są w pełni bezpieczne. Następnie, połączone sznurkiem gałki, wystarczy powiesić nad sufitem. Ważne, że gałki były skierowane pod katem 90 stopni. Wtedy zyskamy wrażenie jakby na nas „patrzyły”.

 

4002267833 40e377d735 b

 

 

Warto wziąć przykład z amerykańskiej tradycji i ozdobić również swój dom na zewnątrz. Z pewnością będzie to miła niespodzianka dla sąsiadów, a może i oni się przyłączą do zabawy? Na zewnątrz interesująco będą wyglądały podświetlone, wydrążone dynie. Za ich przygotowanie warto zabrać się kilka dni wcześniej, ponieważ są bardzo pracochłonne. Wokół domu można powiesić pomarańczowe lampiony, a skrzynka na listy może mieć postać strasznej zjawy. Na klamce od drzwi wejściowych, naszych gości może przywitać poruszająca się, sztuczna czaszka. Świetnie będzie się komponowała z przyczepionym do drzwi, kruczoczarnym wieńcem.

Obchody Halloween są doskonałą okazją do spotkania z bliskimi oraz do spędzenia czasu w inny sposób niż na co dzień. Warto poruszyć swoją wyobraźnię, żeby zapamiętać tę noc co najmniej do przyszłego roku. No to co… Cukierek albo psikus?

Zaloguj się, by skomentować